1-3 5-1 SI Ajax compleet Holland Casino Eredivisie a-O FC Groningen: Roy Beukenkamp; Ajax: Bogdan Lobont; Hatem Trabelsi, Petri Pasanen, Julien Escudé, Maxwell; Steven Pienaar (75. Nigel de Jong), Tomas Galasek, Rafael van der Vaart (c) (86. Jelle van Damme); Wesley Sonck, Zlatan Ibrahimovic, Tom Soetaers (67. Nicolae Mitea) Holland Casino Eredivisie (3-1) l||p FC Volendam: Robert van Westerop; Lindsay Wilson, Ruud Kras, Ronald Breinburg, Gerry Koning (78. Cerezo Fung A Wing); Reginald Faria (46. Maarten Woudenberg), Maurice Buys (c), Gijs Luirink; Dion Esajas, Jack Tuyp (71. Raoul Henar), Hoessein Ouhsaine Coach: Henk Wisman zondag 5 oktober 2003 - Oosterpark Stadion, Groningen -12.400 Scheidsrechter: Ben Haverkort 5 Scoreverloop: 21. Arvid Smit 1-0,28. Zlatan Ibrahimovic 1-1,82. Wesley Sonck 1-2,89. Nicolae Mitea 1-3 Kurt Elshot, Regilio Vrede, Arnold Kruiswijk, Mathias Florén; Paul Matthijs, Arvid Smit (63. Ignacio Tuhuteru), Sander van Gessel (c) (82. Martin Drent); Rolf Landerl (77. Chris de Witte), Glen Salmon, Brian Pinas Coach: Ron Jans Niet ingezet: Mile Krstev, Hugo Alves Velame, Jeroen Lambers, Antoine van der Linden Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Johnny Heitinga, Maarten Stekelen burg, Wesley Sneijder, Victor Sikora Bijzonderheden: In de nacht van zaterdag op zondag worden de Ajacieden uit hun slaap gewekt door een brandende spelersbus bij het hotel waar zij verblijven ter voorbereiding op het duel tegen FC Gro ningen. De spelers en technische staf worden overgebracht naar een ander gedeelte van het hotel. De bus brandt volledig uit. FC Groningen begint de wedstrijd stormachtig en denkt de enigszins verstomde Ajacieden op kwiekheid te kunnen aftroeven. Aanvankelijk lukt dat: Arvid Smit werkt de bal na een cor ner achter doelman Lobont. Maar Ajax is allerminst van plan zich daarbij neer te leggen. Ondanks de nachtelijke onrust weet de ploeg de 1-0 achterstand om te buigen in een 3-1 overwinning. De zeer sterk spelende Zlatan Ibrahimovic maakt met een hard schot uit de draai al in de eerste helft de gelijkmaker. Tien minuten voor tijd bedient de Zweed Wesley Sonck die eveneens uit de draai met een prachtig schot scoort. Het geluk van invaller Nicolae Mitea kan niet op als hij koud in het veld zijn eerste doel punt voor Ajax 1 maakt. vrijdag 17 oktober 2003 - Amsterdam ArenA - 49.521 Scheidsrechter: Reinold Wiedemeijer Scoreverloop: 5. Wesley Sonck 1-0,13. Dion Esajas 1-1,32. Rafael van der Vaart 2-1, 38. Rafael van der Vaart 3-1,78. Nicolae Mitea 4-1,85. Hatem Trabelsi 5-1 Bogdan Lobont; Hatem Trabelsi, Petri Pasanen, Julien Escudé (58. Zdenek Gry- gera), Maxwell; Steven Pienaar, Tomas Galasek (63. Johnny Heitinga), Rafael van der Vaart (c); Wesley Sonck, Zlatan Ibrahimovic, Tom Soetaers (71. Nicolae Mitea) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Jelle van Damme, Wamberto, Wesley Sneijder Niet ingezet: Misha Salden, Rowin van Zaanen, Patrick Huisman, Jeroen Verhoeven V J Bijzonderheden: Wat bij het Nederlands elftal wel lukte, wilde bij Ajax maar niet vlotten: Ajax' club topscorer van vorig seizoen stond na elf duels nog steeds 'droog'. Maar tegen Volendam maakt Rafael van der Vaart in de 32ste minuut eindelijk zijn eerste treffer van dit seizoen. Een vrije trap van de slof van Van der Vaart treft zes minuten later ook nog doei. Behalve met twee doelpunten valt de aanvoer der ook op door de manier waarop hij met sublieme passjes het spel verdeelt. Vóór de doelpunten van Van der Vaart viel er overigens ai te juichen bij de goal van Wesley Sonck. Julien Escudé bracht even later het enige smetje op de avond, toen hij de bal zomaar aan de ploeg uit Volendam verspeelde waar door Dion Esajas de 1-1 kon maken. De tweede helft kan Ronald Koeman een aantal spelers wedstrijdritme op laten doen met het oog op het duel tegen Celta de Vigo. Zdenek Gygera neemt de plaats in van Escudé en tot grote vreugde van het publiek komt Johnny Heitinga in het veld; hij vervangt Tomas Galasek. Heitinga maakt zijn rentree na een jaar revalidatie van een zware knieblessure. De laatste wissel gebruikt Koeman voor Nicolae Mitea, die zijn invalbeurt net als tegen FC Groningen bekroont met een treffer. Hatem Trabelsi pikt na een goede actie van Sonck ook nog zijn doelpuntje mee en brengt de eindstand op 5-1. Ajacied van de wedstrijd: Rafael van der Vaart NflVFMRFR ?n03 cn

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 95