compleet Holland Casino Eredivisie 6-0 Ajax: Bogdan Lobont; Hatem Trabelsi (72. Nigel de Jong), Petri Pasanen (46. Abubakari Yakubu), Julien Escudé, Maxwell; Steven Pienaar, Tomas Galasek (c), Wesley Sneijder; Wesley Sonck, Zlatan Ibrahimovic (55. Victor Sikora), Willem II: Geert de Vlieger (c) (15. Peter Zois); Neuson Wau, Frank van Mosselveld, Kew Jaliens, Joris Mathijsen; Denny Landzaat, Sven Delanoy, Danny Mathijssen; Tarik Sektioui, Bart van den Eede (58. Jatto Ceesay), Dmitri Shoukov (76. Youssef Mariana) UEFA Champions League, eerste ronde 2-0 (1-0) Ajax: Bogdan Lobont; Hatem Trabelsi, Petri Pasanen, Julien Escudé, Maxwell; Steven Pienaar (60. Nigel de Jong), Tomas Galasek, Rafael van der Vaart (c) (77. Jelle van Damme); Wesley Sonck, Zlatan Ibrahimovic, Tom Soetaers (46. Wesley Sneijder) Club Brugge: Tomislav Butina; Oliver de Cock, Timmy Simons (c), David Rozehnal, Peter van der Heyden; Philippe Clement, Gert Ver- heyen, Gaëtan Englebert (64. Nastja Ceh), Bengt Sadeternes (87. Rune Lange); Ivan Gvozde- novic (79. Josip Simic), Hans Cornells Coach: Trond Sollied zondag 28 september 2003 - Amsterdam ArenA - 47.728 Scheidsrechter: Dick van Egmond i/'Or» T (2-0) Villem II Scoreverloop: 14. Wesley Sonck 1-0,29. Zlatan Ibrahimovic 2-0,49. Wesley Sneijder 3-0, 57. Victor Sikora 4-0,68. Tom Soetaers 5-0,81. Steven Pienaar 6-0 Tom Soetaers Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Rafael van der Vaart, Jelle van Damme, Wamberto, Sander Boschker Coach: Mark Wotte Niet ingezet: Jos van Nieuwstadt, James Quinn, Tom Caluwé, Anouar Hadouir Bijzonderheden: De wedstrijd begint tien minuten later omdat Willem II in de file heeft gestaan. Bij aanvang van het duel wordt een minuut stilte in acht genomen voor de overleden burgemeester van Til burg Johan Stekelenburg. Met het oog op het Champions-Leagueduel tegen Club Brugge houdt Ronald Koeman aanvoerder Rafael van der Vaart op de bank, aangezien hij na een tik op de training last heeft van een lichte blessure. Ajax speelt goed en produceert met snelle combinaties de ene na de andere aanval. Met veel doelpunten worden de katers van Milan en NAC weggespoeld. Hoofdrollen zijn wegge legd voor de weergaloze Tomas Galasek, tegen het gewillige slachtoffer Willem II aanvoerder, en voor Wesley Sonck, die de eerste treffer voor zijn rekening neemt. Zlatan Ibrahimovic in de eerste helft, Wesley Sneijer, Victor Sikora, Tom Soetaers en Steven Pienaar in de tweede helft zijn de overige doel puntenmakers. De goal van Sikora is de mooiste van de middag. De snelle aanvaller neemt de bal in één keer op zijn slof en ziet hem via de onderkant van de lat het doel in verdwijnen. Ajacied van de wedstrijd: Wesley Sonck woensdag 1 oktober 2003 - Amsterdam ArenA - 49.371 Scheidsrechter: Graham Barber (Engeland) Scoreverloop: 11. Wesley Sonck 1-0,54. Wesley Sonck 2-0 Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Sander Boschker, Victor Sikora, Abu bakari Yakubu. Nicolae Mitea Niet ingezet: Dany Verlinden, Sergiy Serebrenni- kov, Tim Smolders, Birqer Maertens Ajax doet tegen de op papier zwakste broeder in de poule wat het doen moet. Regisseur Tomas Galasek vindt in de elfde minuut Zlatan Ibrahimovic, die met een geniaal hakje Wesley Sonck in stelling brengt. De Belg snelt het strafschopgebied binnen, passeert doelman Tomislav Butina en scoort op subtiele wijze de openingstreffer, 1-0. Na de goal ontstaat er onrust in de Amsterdamse ploeg. Club Brugge start een offensief dat bijna succes oplevert. Na een misser van Petri Pasanen scoort Bengt Saeternes bijna, maar Julien Escudé is net op tijd teruggesneld om de bal nipt het doel uit te glijden. Na rust brengt Koeman met Wesley Sneijder voor Tom Soetaers een man meer op het middenveld. Dat pakt goed uit als Sneijder tien minuten in de tweede helft Wesley Sonck met een prachtige pass de diepte in stuurt. Weer maakt de Belg het koel af, 2-0. De Ajacieden spelen de wedstrijd daarna professioneel uit. Ajacied van de wedstrijd: Wesley Sonck Lees meer op pagina 16-19. ti NftVFMRFR ?003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 93