4-2 UEFA Champions League, eerste ronde 1-0 AC Milan: Dida; Cafu, Paolo Maldini (c), Alessandro Nesta, Alessandro Costacurta (33. Martin Laursen); I Gennaro Gattuso, Clarence Seedorf (64. Serginho), Andrea Pirlo, Kaka; Andriy Shevchenko, Filippo Inzaghi (76. Massimo Ambro- sini) Ajax: Bogdan Lobont; Hatem Trabelsi, Petri Pasanen, Julien Escudé (70. Tom Soetaers), Maxwell: Steven Pienaar (80. Victor Sikora), Abu- bakari Yakubu, Tomas Galasek, Rafael van der Vaart (c); Wesley Sonck (54. Wesley Sneijder), Zlatan Ibrahimovic Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Jelle van Damme, Nigel de Jong, Wamberto Holland Casino Eredivisie NAC: Gabor Babos; Csaba Fehér, Rob Pen- ders (c) (67. Marcel Koning), Mark Schenning, Nebojsa Gudelj; Tamas Petö, Arne Slot, Stefano Seedorf: Anouar Diba (75. Orlando Engelaar), Johan Elmander (73. Ali Boussaboun), Nourdin Boukhari Ajax: Bogdan Lobont; Hatem Trabelsi, Abuba- kari Yakubu, Julien Escudé (52. Victor Sikora), Maxwell: Steven Pienaar, Tomas Galasek, Rafael van der Vaart (c), Wesley Sneijder (46. Zlatan Ibrahimovic); Wesley Sonck, Tom Soetaers (70. Wamberto) dinsdag 16 september 2003 - Giuseppe Meazza, Milaan - 55.000 Scheidsrechter: Lubos Michel (Slowakije) (0-0) Scoreverloop: 67. Inzaghi 1-0 Coach: Carlo Ancelotti Niet ingezet: Christian Abbiati, Rui Costa, Rivaldo, Jon Dahl Tomasson Bijzonderheden: Weer verlaat Ajax Stadio San Siro met een kater. Vorig seizoen verloor de ploeg in de groepsronde van Internazionale en trok AC Milan in blessuretijd aan het kortste eind in de kwartfi nale. Weer speelt Ajax naar behoren op het overigens abominabel slechte veld. De Ajacieden stuiten echter op een oud probleem: de kansen worden wel gecreëerd, maar niet benut. Op hun beurt verzilve ren de Italiaanse sluipschutters de schaarse mogelijkheden traditiegetrouw wel. Bogdan Lobont redt in eerste instantie de inzet van Andriy Shevchenko nog knap, maar omdat Julien Escudé niet alert genoeg is prikt Inzaghi de bal er alsnog in, 1-0. Ook na de goal blijft het spel op en neer gaan en laten beide ploegen zich van hun beste kant zien. De gretige Ajacieden blijven geloven in de gelijkmaker en in bles suretijd hebben Zlatan Ibrahimovic en Rafael van der Vaart de 1-1 op hun slof. Bij de Zweed is het een graspolletje en bij Van der Vaart een uitmuntend keepende Dida die in de weg liggen. Lees meer op pagina 16-19. zondag 21 september 2003 - MyCom Stadion, Breda -16.000 Scheidsrechter: Pieter Vink (1-0) Scoreverloop: 7. Nourdin Boukhari 1-0,46. Johan Elmander 2-0,57. Johan Elmander 3-0,70. Victor Sikora 3-1,72. Zlatan Ibrahimovic 3-2,90. Stefano Seedorf 4-2 Coach: Ton Lokhoff Niet ingezet: Pieter Collen, Henk Vos, Ronnie Stam, Gino Couthinog Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Petri Pasanen, Jelle van Damme, Nigel de Jong, Maarten Stekelenburg Bijzonderheden: Vanaf het begin loopt het met Ajax voor geen meter. In de zevende minuut werkt Julien Escudé, ditmaal met Yukubu naast zich in het centrum, een voorzet op merkwaardige wijze weg. Hoewel een onderschepping met het been logischer lijkt, probeert de Fransman de bal met het hoofd uit de gevarenzone te krijgen. Dit mislukt totaal zodat Nourdin Boukhari vrij spel heeft. De aan de Bra bantse club verhuurde Ajacied, voor wie de wedstrijd zijn honderdste als betaald voetballer betekent, haalt verwoestend uit; Bogdan Lobont is kansloos, 1-0. Koeman zet na rust Zlatan Ibrahimovic - hoewel die last heeft van een sluimerende liesblessure - alsnog in het veld om de aanval kracht bij te zetten. De goede bedoelingen ten spijt straft Johan Elmander Amsterdams balverlies bij de aftrap van de tweede helft meteen af met een goal, 2-0. En voordat Ajax iets terug kan doen, wordt het door die zelfde Elmander 3-0. De wanorde in de Ajax-verdediging is ontluisterend en dankzij de onscherpte van NAC loopt de club uit Breda niet nog verder uit. Door een blunder van keeper Babos, die een schot van invaller Victor Sikora loslaat, en een mooie individuele actie van Ibrahimovic komt Ajax plotseling terug in de wedstrijd. Maar Stefano Seedorf, de andere Ajacied verhuurd aan NAC, brengt de marge weer op twee nadat hij doelman Lobont knap heeft omspeeld. Door het verlies neemt PSV de leiding en volgt Ajax met een punt achterstand. 90 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 92