De week van.. 4. Geduldig beantwoordt Zlatan de vragen van de Zweedse pers na afloop van het duel tegen Djurgardens. 5. Zlatan in duel met Ronald Breinburg. In tegenstelling tot dinsdagavond wil het tegen Volendam niet zo vlotten met het spel van de spits. 6. Met kop en schouders steekt Zlatan tijdens de warming-up van de training boven zijn teamgenoten uit. Na een rustig weekend kan Zlatan zich concentreren op het Champions-Leaguetreffen met Celta de Vigo. prachtige goal. Hij viert de treffer in eerste instantie niet met zijn ploeggenoten, maar loopt naar het vak waar het gejoel vandaan komt, zet zijn handen achter zijn oren en maakt een cynisch gebaar alsof hij zegt: 'Wat riepen jullie ook al weer?!' Op slag van rust doet de spits het nog eens dunnetjes over. Hij pikt de bal van een onoplettende verdedi ger af en na een typische Zlatan-beweging schuift hij de bal in de goal. Na afloop van het duel springen trainer Ronald Koeman en de in Zweden mateloos populaire Jari Litmanen meteen op uit hun stoel als Zlatan de perszaal binnenkomt. 'Kom op Jari, we gaan,' zegt Koeman. 'The big star has arrived. 'Zlatan neemt plaats en krijgt door Litmanen drie microfoons onder zijn neus geschoven. Geduldig en met gevoel voor humor staat Zlatan de - hem toch niet altijd goed gezinde - Zweedse pers te woord: 'Als het publiek zich op die manier tegen mij keert, raak ik alleen maar extra gemotiveerd.' De volgende ochtend zijn de kranten niets dan positief over de Amsterdamse ploeg ('Ajax, dank voor de wervelende voetbalshow') en over het spel van 'hun' Zlatan. Maar zo goed als het ging in Stockholm, zo matig is het optreden van Zlatan op vrijdag in de ArenA tegen Volendam. Bij Rafael van der Vaart lukt eindelijk weer eens alles, bij Zla tan loopt het voor geen meter. Tot zijn eigen frustratie. De spits wil zo graag een goaltje meepikken dat hij zichzelf tel kens vastloopt, terwijl het afspelen van de bal een betere optie lijkt. Tot overmaat van ramp stuurt aanvoerder Van der Vaart hem tot zijn woede ook nog eens weg bij het nemen van een vrije trap. Doelman Bogdan Lobont moet hem even later tot bedaren brengen om de boel niet uit de hand te laten lopen. Tot bedaren komt Zlatan tijdens het weekend. Trainer Koe man heeft de spelers zondag een welverdiende vrije dag gegeven en maandagochtend stapt Zlatan uitgerust en ont spannen het trainingsveld bij de ArenA op om zich in opper ste concentratie voor te bereiden op het Champions- Leagueduel met Celta de Vigo. Sssr vsn Buerr-n NOVEMBER 2003 57

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 57