1. Bij het Grand Hotel Stockholm deelt Zlatan handtekeningen uit. De spits van Servisch-Bosnische afkomst is mateloos populair bij de allochtone jeugd in Zweden. 2. Trainer Koeman wijst Zlatan voor het duel tegen Djurgardens aan als captain. De aanvoerdershandelingen voorafgaand aan de wedstrijd ondergaat de spits tot hilariteit van zijn teamgenoten ietwat onwennig. 3. Aanvoerder Zlatan speelt een goede wedstrijd in Zweden en maakt tot ongenoegen van het publiek in Stockholm twee van de vijf Ajax-doelpunten. Maandagochtend 13 oktober is Zlatan Ibrahimovic terug in Amsterdam na een interlandweekend. Het Zweeds natio nale elftal heeft zich weliswaar al gekwalificeerd voor het EK in Portugal, maar de laatste poulewedstrijd wordt beschamend met 1-0 van Letland verloren. Zlatan vertelt dat de Zweedse pers echter slechts kort bericht over de blamerende nederlaag en des te meer aandacht besteedt aan een vermeend conflict tussen Zlatan en zijn teamge noot Allback. Er was na een eerder duel, tegen San Marino, ophef ontstaan over het feit dat Zlatan 'voor zijn beurt' een penalty had genomen. Tegen Letland miste Allback, de aangewezen man, een strafschop. Volgens de Zweedse pers tot 'aenoeaen' van Zlatan. Zlatan zelf probeert er zich niet te veel van aan te trekken, maar wordt er soms moe van. 'Alles wat ik doe wordt onder een vergrootglas gelegd, verdraaid en breed uitgemeten.' Journalist Claes Anders- son van TV3 Sport beaamt wat Zlatan zegt. 'Bijna iedereen kan doen en laten wat hij wil, maar als Zlatan iets zegt of doet worden daar meteen zes pagina's aan besteed. En dan meestal niet in positieve zin. Maar Zlatan is hot, Zlatan is nieuws. Hij is mateloos populair bij de allochtone jeugd. Hij is voor hen een idool, een voorbeeld. Voor de rest van Zwe den geldt: óf je houdt van hem, óf je haat hem.' 'Hier haten ze me,' valt Zlatan, dinsdagochtend op de luchthaven van Stockholm waar Ajax een oefenduel tegen de Zweedse kamDioen SDeelt. de uitsDraak van Andersson bij. 'Er is altijd een strijd tussen mijn oude club Malmö en Djurgardens. Ik heb in het verleden in het Olympisch sta dion van Stockholm een paar belangrijke doelpunten tegen Djurgardens gescoord en dat vinden ze hier niet leuk.' Zla tan heeft niets te veel gezegd. Die avond vallen de Ajacied voortdurend fluitconcerten en spreekkoren ten deel. Als een actie mislukt schreeuwt het publiek gekscherend: 'Geef de bal maar aan Zlatan!'. De gelegenheidsaanvoer der, die tot hilariteit van zijn teamgenoten nog wat onwen nig is bij de toss en het uitwisselen van de vaantjes, lijkt getergd. De adrenaline gaat door het gejengel juist sneller stromen in het lichaam van de trotse spits en in de 32ste minuut snoert Zlatan de toeschouwers de mond met een 56 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 56