Ook voor de A1 is het seizoen weer in volle gang. Net als in het vorige voetbaljaar heeft Danny Blind een jong team. Slechts acht van de achttien jongens zijn tweedejaars A-junior. Maar jong of niet, talent is er te over en dat betekent dat de selectie weer volop in de strijd is voor het kampioenschap. Het hoogste doel blijft echter 'de overkant'. De hoogste junioren zijn al sinds eind juli weer hard aan te werk. Na tien dagen trai nen op de vertrouwde Toekomst vertrok ken de mannen van Blind naar Zeeland, de geboortegrond van de coach. In het Wal- cherse Zoutelande sloeg de Al voor vijf dagen een trainingskamp op, alwaar drie duels wachtten tegen Zeeuwse selecties. Ook al hadden ze op heel Walcheren de beste voetballers van stal gehaald, de Al had geen kind aan de Walcherse selecties onder en boven de 23 en ook Kappelle leverde geen enkel probleem op. Na het Nederlandse avontuur vertrok de hele karavaan naar Engeland, waar op uitnodi ging wedstrijden werden gespeeld tegen Newcastle United en Sunderland. Aan het slot van de voorbereiding stond het PSV- toernooi op het programma. 'We hebben een fantastische voorberei ding gehad,' zegt Danny Blind. 'We hebben goede wedstrijden gespeeld en veel leer momenten gehad. Dat betekent dus een optimale voorbereiding. In Eindhoven heb ben we de finale verloren van PSV, maar wel een heel goed toernooi gespeeld. Op het laatst kwamen we wat in problemen door blessures. We waren met een betrek kelijk kleine ploeg naar Eindhoven gegaan, omdat ook de A2 en de B1 toernooien had den. Met daarbij ook nog die week Enge land achter de rug, waar we zwaar getraind hadden, begonnen we het toer nooi met negen of tien fitte spelers. Ondanks dat boekten we goede overwin ningen op Bayern München, Feyenoord en Victoria Baia.' Net als vorig seizoen bestaat de selectie van Blind uit jonge spelers. Alleen Gerard Aafjes, Jamal Ait-Mama, Sergio Cameron, Ferdi Elmas, Hedwiges Maduro, Sven Tabe rima, Dwight Tiendalli en Rachid Tiberka- nine zijn tweedejaars A1. De overige jon gens zijn eerstejaars. Ryan Babel, Cees Keizer en Tom de Mul zaten wel al bij de Al, maar waren vorig jaar eigenlijk nog B-junior. Kenneth Vermeer, Stanley Abora, Urby Emanuelson, Jerghino Sahadensing, Robbert Schilder en Michael Timisela zijn de andere eerstejaars. Dat geldt ook voor Jasper Kok. Hij maakte de achttien man sterke selectie compleet, nadat hij na aan vang van het seizoen van de A2 naar de A1 was overgeheveld. Blind: 'Ik vind dat ze met elkaar heel veel kwaliteit hebben. Ze vullen elkaar heel goed aan. Maar goed, het gaat er natuur lijk om, en daar gaan we weer, dat het indi vidu zijn kwaliteiten boven laat komen. Dan kan het weieens nadelig zijn als je heel NfWFMRFR ?MR

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 47