Stijgende lijn Jong Ajax Jong Ajax Na de eerste wedstrijden van het seizoen concludeerden trainers John van 't Schip en Marco van Basten dat er nog een hoop werk te doen was met hun ploeg. De Ajacieden kwa men telkens op achterstand en liepen vervolgens achter de feiten aan. Maar in de uitwed strijd tegen FC Utrecht leek de harde trainingsarbeid beloond te worden. Van 't Schip con stateerde een duidelijke vooruitgang en had eigenlijk alleen te klagen over de onnodige rode kaart waarmee Jerold Promes een paar minuten voor rust werd bestraft. Ajax speelde goed en Daniël de Ridder had de Amsterdammers op voorsprong gebracht. Kort na de rode kaart maakte Utrecht wel gelijk, maar ook na rust had Ajax - met tien man - toch het betere van het spel. Jason Culina scoorde de 2-0 en aangezien de Australiër en ook Nicolae Mitea gevaarlijk bleven opduiken voor het Utrechtse doel, hing zelfs een derde doelpunt lange tijd in de lucht. Maar geheel tegen de verhoudingen in maakte Utrecht gelijk. De thuisploeg kreeg vijf minuten voor tijd een vrije trap, die zo snel genomen werd dat de Ajax-verdedi- ging nog niet op orde was en Sander Boschker het nakijken had. 'Qua voetbal was dit de beste wedstrijd tot nu toe. We waren duidelijk de betere ploeg en gezien het spelbeeld was het tweede doelpunt van Utrecht niet terecht,' aldus Van 't Schip. Uit tegen Jong RKC zette de jonge ploeg de stijgende lijn voort en ditmaal had het goede spel ook een overwinning tot gevolg. De eerste treffer kwam weliswaar pas in de 70ste minuut tot stand (Nigel de Jong) maar met twee snelle uitvallen kort daarna stelden Nicolae Mitea en Jason Culina de winst op zeker (0-3). Van 't Schip complimenteerde vooral zijn ver dediging: 'RKC, vorig jaar nog een concurrent voor de titel, heeft maar één kans gehad. Ver dedigend stond het bij ons heel goed. Maar het gaat over alle linies steeds beter. Ik ben tevreden over het goed verzorgde spel van het team.' Na de twee goede competitiewedstrijden moest Jong Ajax weer aan de bak in het 'grote' Amstel-Cuptoernooi. TEC uit Tiel was de tegenstander en wederom was Ajax 2 de betere ploeg. In de eerste ronde maakte hoofdklasser IJsselmeervogels het Ajax nog moeilijk, maar de ploeg uit Tiel kwam er nauwelijks aan te pas. TEC had grote, fysiek sterke spelers, maar moest het op voetbaltechnisch gebied afleggen tegen de ploeg van Van 't Schip, die maar liefst zes A-selectiespelers opstelde. In de eerste helft scoorde Anthony Obodai twee maal. Na rust verzuimden de Amsterdammers de score op te voeren. Jason Culina maakte nog wel 3-0 uit een penalty nadat Nigel de Jong was neergehaald in het strafschopgebied. Vier dagen later leek het in de competitie tegen Jong FC Twente weer bijna mis te gaan. De ploeg domineerde de gehele wedstrijd, maar liet de voorsprong bijna uit handen glip pen. Gelukkig had Nicolae Mitea een paar briljante ingevingen. De Roemeen nam alle Ajax- treffers voor zijn rekening in het uiteindelijk met 3-2 gewonnen duel. 'Helaas zegt het bij dit team nog steeds niets als we op voorsprong komen. Ook als we een wedstrijd onder controle lijken te hebben, blijven we kwetsbaar,' aldus Van 't Schip. Die kwetsbaarheid kwam jammerlijk tot uiting in de uitwedstrijd tegen Jong Excelsior. Opnieuw deed het gebrek aan scorend vermogen Ajax de das om. Weer had de ploeg het betere van het spel, maar de enige keer dat Excelsior in de eerste helft over zijn eigen helft heen kwam, was het meteen raak. Na rust gingen de Ajacieden op jacht naar de gelijkmaker, maar dit was tevergeefs. 'Voor het oog hebben we aardig gespeeld, maar je koopt er niets voor. We zullen de komende wedstrijden het goede spel echt eens moeten gaan omzetten in doelpunten als we bovenin de ranglijst willen meedraaien,' concludeerde Van 't Schip. De ploeg bleek het advies van de trainer goed in de oren geknoopt te hebben, want een week later tegen Jong AZ deed Jong Ajax wat het het hele seizoen al verzuimde: kansen omzetten in doelpunten. Robin Muller van Moppes (twee keer) en Jason Culina scoorden voor rust, Wamberto bracht in de tweede helft de eindstand op 4-0. Het spel en de doel punten stemden de trainer tot tevredenheid. Van 't Schip: 'Voor het eerst dit seizoen zaten Marco en ik relaxed op de bank. Het is leuk om te zien dat de spelers datgene oppik ken waarop we op de training zo gehamerd hebben. Qua veldspel zijn we altijd een klasse beter dan onze tegenstander. Vanavond werd dat eindelijk in doelpunten uitgedrukt. Het team is gegroeid sinds het begin van de competitie. Ik hoop dat de stijgende lijn zich voortzet.' SvB NOVFMRFR ?003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 45