eigen weg en zie maar hoe je Robin Muller van Moppes uit de basis speelt. Dat heeft me gevormd als voetballer en als mens.' Muller van Moppes rolde rond die tijd ook nog eens van de ene blessure in de andere. Door verkeerde zooltjes kreeg hij een achillespeesblessure, een seizoen later brak hij zijn bovenbeen en na een goed jaar in de A2 kreeg hij tijdens het Euro-toernooi in Groningen een doodschop van een speler van Valencia. Voor de junior brak er opnieuw een tijd aan van revalideren, iets waar hij inmiddels heel ervaren in was. Samen met fysiotherapeute Erna Spil werkte hij hard aan zijn herstel. Heel hard, want in juli 2002 zou de A1 van trai ner Danny Blind naar Australië vertrekken voor een toernooi. 'Ik wilde per se mee naar Australië, dus gaf ik twee maanden vol gas. Ik haalde het en ging mee. Maar daar is eigenlijk alles mee gezegd. Ik speelde wel, maar niet goed. Ik verwachtte veel van mezelf, wist wat ik kon, maar het kwam er niet uit.' De twijfel sloeg weer toe, maar keer op keer kwam de piramide van Ladru op het netvlies van de onzekere Muller van Moppes. Hij was al zo ver gekomen, hij mocht niet opgeven. Kon niet opgeven, want spelen bij Ajax is immers voor zo veel jongens een droom. 'Ik besef nu dat het mooi is om bij Ajax te spelen. Misschien is het in het verleden mijn fout geweest dat ik het te gewoon vond.' De geboren Amsterdammer overwon ook de nieuw gerezen twijfel. Hij beleefde een mooi jaar bij de A1 en proefde zelfs aan het grote Amstel-Cuptoernooi door met Jong Ajax mee te spelen tegen Excelsior. Jong Ajax had vorig jaar immers een kleine groep. Soms zo klein, zodat John van 't Schip veel jongens uit de A1 nodig had om het team te complete ren. Ook Muller van Moppes werd regelmatig overgeheveld. 'Toch speelde ik in de A1 met meer spanning dan in het tweede elftal. Je moest immers in de A1 laten zien wat je kon, in het tweede speelde je toch meer vrijuit. Terwijl ik vroeger altijd bang was om in een hoger team in te vallen. "Wat zullen ze van me denken?", dacht ik dan. Tot het fluitje klonk, daarna maakte het niet meer uit.' Dat fluitje klonk dit seizoen veelvuldig voor hem als speler van Jong Ajax. Hoewel hij de overstap van de Toekomst naar de ArenA groot vond, heeft hij zijn draai in het team van Van 't Schip gevonden. Hoe denkt hij dat mensen hem zien als hij zich op het veld beweegt? 'Ze zien een onopvallende speler, want mijn spel bestaat uit simpel spelen. Ik doe geen gekke dingen of ik moet heel erg goed in mijn vel zitten. Ik wil niet zeggen dat ik een type Galasek ben, maar ik ben wel een echte teamspeler. Ik laat anderen beter spelen en ik pik zo af en toe een doelpuntje mee. Scorend vermogen is wel een kwaliteit van mij.' Hoe zijn toekomst eruit ziet weet hij niet. 'Als ik een glazen bol had, had ik misschien wel voor tennis gekozen,' lacht de middenvelder. 'Ik wil het maximale uit mijzelf hebben gehaald, mijzelf nooit kunnen verwijten dat ik te weinig mijn best heb gedaan. Of ik dan bij Heerenveen, Ajax, Real Madrid of MVV terecht kom, maakt mij niet uit. Ik zal overal vrede mee hebben als dat het maximale is. Ik ben benieuwd hoe mijn ontwikkeling zich doorzet. Bij Jong Ajax kan ik meekomen, al is het niet zo dat ik uitblinker ben. Maar ik blijf mij ontwikkelen. Je moet elk jaar opnieuw presteren. Die elf jaar jeugdopleiding tel len dan echt niet meer mee.' Hoewel voetbal dagelijkse kost is, kan Muller van Moppes het tennisracket niet een heel jaar lang in de kast laten liggen. 'Deze zomer speelde ik nog een B-toernooi in Diemen. Mooi dichtbij, ik kon er op de fiets naar toe en ik won warempel ook nog. Tennis is nu niet meer dan lekker ontspannen bezig zijn om mij weer helemaal op te kunnen laden voor een nieuw voetbalseizoen.' Monique Janse 44 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 44