Tomas Galasek Toch sluit Tomas Galasek niet uit dat hij ooit nog eens vertrekt uit Amsterdam. In 2005 loopt zijn contract met Ajax af. 'Mijn familie heeft het hier uitstekend naar zijn zin. Als er een andere club voor mij zou komen, moet ik eerst met mijn gezin overleggen. Nu is er geen sprake van dat ik wegga. Ik geniet hier en ik wil dit seizoen alles winnen met Ajax. Maar ik blijf opletten hoe het met de ambitie van de club is. Als dit elftal niet te veel verandert, ben ik tevreden. Gebeurt dat wel, dan zou ik ook kunnen vertrekken.' Hoogtepunt Een mooi moment om zich in beeld te spelen, is het Europees kampioenschap in Portugal in 2004, waarvoor Galasek zich met Tsjechië plaatste ten koste van onder andere Nederland. 'Die wedstrijd in Praag tegen Oranje, waardoor we ons plaatsten voor het EK, was het hoog tepunt uit mijn carrière. We hebben na afloop nog minstens een half uur op het veld gestaan om het te vieren met onze supporters. Er was champagne, we hebben het volkslied gezon gen; het was echt geweldig om mee te maken. En dan te bedenken dat ik vaak op het punt heb gestaan om te bedanken voor het nationaal elftal. Onder de vorige bondscoach, Josef Chovanec, kreeg ik geen kans. Hij geloofde niet in mijn kwaliteiten. Toch wist ik dat er een keer een kans voor mij zou komen en ik heb volgehouden. Dat was een goede beslissing. 'Het was fantastisch om bij Ajax als winnaar terug te komen na die wedstrijd tegen Neder land,' geniet Galasek nog steeds. 'Ze zeiden dat wij meer een eenheid waren en ik denk dat dat wel klopt. Maar behalve dat zit er in het elftal van Tsjechië ook veel kwaliteit, hoor.' PSV lijkt dit seizoen weer de grote concurrent in de Nederlandse competitie. Vorig jaar speelde Ajax twee keer tegen de Eindhovenaren na een Champions-Leagueduel tegen AS Roma. 'PSV was daardoor toen frisser,' zegt Galasek. 'Nu zijn wat dat betreft voor de eerste wedstrijd de kansen gelijk, want we spelen allebei midweeks in de Champions League. Qua kracht zullen we het wel zien. De wedstrijd bij ons in de ArenA wordt belangrijk. Tot nog toe pakken ze telkens drie punten hier.' Bij Ajax constateert Galasek een stijgende lijn, na een moeizaam begin. 'Het verlies tegen NAC heeft ons wakker geschud,' zegt de middenvelder. 'Nu staat er een elftal met vertrouwen.' Joris Zandbergen NOVEMBER 2003 41

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 41