Jubilarissen gehuldigd De jubilarissen van het jaar 2003. Achterste rij vanaf links: Wim Prins (70 jaar lid), Henk Visser (60), Guus van Ham (40), Nelis Snijder (25), Hans van Driel (60), voorzitter John Jaakke, Guus Paulsen (50), Ger van Mourik (60), Eddy Klokkers (40). Voorste rij: Johnny Roeg (70; op 21 oktober op 93-jarige leeftijd overle den), Otto Been (60), Philip van der Stam (25). Niet op de foto: Jacky van Beetz (40) en Evert Bormann (25) Op sportpark de Toekomst vond zaterdag 4 oktober de huldiging van de Ajax-jubilarissen plaats. Tijdens het jaarlijkse hoogtepunt in het verenigingsleven werden Ajacieden in hart en nieren, die vijfentwintig, veertig, vijftig, zestig of zelfs zeventig jaar lid zijn, door voor zitter John Jaakke gehuldigd. Onder hen waren ook de oud-eerste-elftalspelers Johnny Roeg, Ger van Mourik en Guus van Ham. De jubilarissen ontvingen de bij de duur van hun lid maatschap behorende onderscheidingen: een bordje voor 25 jaar lidmaatschap, een delfts blauw bord met naam voor 40 jaar, een gouden speld voor 50 jaar en een briljantje in de speld voor 60 jaar lidmaatschap. Bij het 70-jarig lidmaatschap ontvangt de jubilaris - 'om bij de tijd te blijven' - een Ajax-horloge. De bestuurskamer, met uitzicht op het hoofdveld van de Toekomst, had iets weg van een kleedkamer. De sporttassen ontbraken, maar de voetbalhumor was als vanouds. 'Hé Roeg, heb je je kicksen wel bij je...,' was de begroeting die de 93-jarige Johnny Roeg ten deel viel. De oud-linksbinnen van Ajax vormde het middelpunt van de belangstelling. Roeg was al zeventig jaar lid van Ajax. Enkele weken na zijn huldiging overleed Johnny Roeg, die zijn club steeds op de voet gevolgd heeft. Roeg speelde van 1934 tot 1936 in het eerste elftal. Op zijn palmares staan 26 wedstrijden waarin hij 16 goals maakte. 'Ik was een redelijke linksbinnen. Soms speelde ik goed, maar soms ook heel slecht. Mijn best heb ik altijd gedaan voor onze club,' zei hij bij zijn laatste bezoek aan Ajax. Bij alle jubilarissen speelt de vereniging Ajax nog een belangrijke rol in hun leven. Bij Ger van Mourik is dat al zestig jaar het geval. 'Ajax is een gevoel dat moeilijk te omschrijven is. Als ik hier iedereen weer in de ogen kan kijken, dan voel ik blijdschap.' Van Mourik speelde 343 wedstrijden in het eerste elftal van Ajax en was acht jaar aanvoerder. In 1957 en 1960 behaalde hij samen met onder anderen Eddy Pieters Graafland, Wim Anderiesen en Cor van der Hart het kampioenschap van Nederland. Vanaf zijn debuut op 17-jarige leeftijd beleefde Van Mourik als rechtback nog veel meer hoogtepunten, maar waar hij met het meeste ple zier aan terugdenkt, zijn de Klassiekers. 'Ajax - Feyenoord en Feyenoord - Ajax waren voor mij de wedstrijden. Dat was fantastisch. Ik stond vaak tegen Coen Mouliin. Hij was water- 26 AJAX MAGAZINE Voor de meeste Ajacieden is het niet het meest favoriete trainingsonderdeel, het levert voor de camera in ieder geval pittoreske taferelen op: de bosloop. De technische staf is voornemens de alternatieve looptrai ning in het Amsterdamse Bos elke week dat er geen midweekse wedstrijd gespeeld wordt op het program ma te zetten. Julien Escudé is bij de drie tot nu toe gehouden races telkens haantje de voorste. Wamberto en Jamal Akachar zijn de naaste belagers van de Fransman.

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 26