Ajax van dag tot dag 2006. Hoewel Jong Ajax het betere van het spel heeft, verliest de ploeg van John van 't Schip in Rotterdam met 1-0 van Jong Excelsior. Vrijdag 17 oktober Tot verbazing van Ajax besluit de ge meente Ouder-Amstel voor onbepaalde tijd het supportershome op wedstrijddagen te sluiten. De gemeente neemt de beslissing naar aanleiding van de ongeregeldheden rond de wedstrijd Ajax - Club Brugge. Ajax wint met 5-1 van FC Volendam. Na elf duels treft Rafael van der Vaart eindelijk doel. Johnny Heitinga maakt na een jaar blessureleed zijn rentree in Ajax 1. Maandag 20 oktober Ajax presenteert de jaarcijfers over het seizoen 2002-2003. De club heeft een zeer goed operationeel resultaat van 12,2 mil joen euro positief geboekt, hetgeen zoals verwacht nog niet tot nettowinst heeft geleid. Het resultaat na belasting bedraagt 4 miljoen euro negatief. Dinsdag 21 oktober Ajax bereidt zich in Noordwijk voor op het Champions-Leagueduel tegen Celta de Vigo. De Spaanse ploeg werkt een training af in de Amsterdam ArenA. Ajax is voor nemens Frank Eijken te benoemen tot lid van de Raad van Commissarissen als opvolger van John de Mol. Woensdag 22 oktober In een bloedstollende wedstrijd wint Ajax via een doelpunt van Zlatan Ibrahimovic met 1-0 van Celta de Vigo. Aangezien AC Milan thuis met 1-0 van Club Brugge ver liest, staan de Amsterdammers eerste in poule H. Hatem Trabelsi raakt geblesseerd. De Tunesiër loopt een scheurtje op in de binnenband van zijn linkerknie en is naar verwachting zes weken uitgeschakeld. Donderdag 23 oktober De KNVB overhandigt Ajax de Oranjespiegel als sportiviteitsprijs voor de bijzondere maatschappelijke betrokkenheid van de club. Jong Ajax wint op de Toekomst met 4-0 het competitieduel tegen Jong AZ. Niklas Moisander raakt geblesseerd aan zijn knie. Het herstel zal minimaal een half jaar in beslag nemen. Zondag 26 oktober In Eindhoven speelt Ajax met 2-2 gelijk tegen PSV. In een grimmige eerste helft wordt Rafael van der Vaart bestraft met een rode kaart wegens het schoppen van John de Jong. Tomas Galasek in duel met spits Alexander Mostovoi in het bloedstollende duel tegen Celta de Vigo. NOVEMBER 2003 23

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 23