Zaterdag 4 oktober - zondag 26 oktober Op 15 en 16 oktober werd op de Toekomst het jaarlijkse H.E.T.-jeugdtoernooi gehouden. De Ajax-F-jes luisteren aandachtig naar de aanwijzingen van trainer Dennis de Haan tijdens de wedstrijdbespreking Zaterdag 4 oktober Op de Toekomst vindt de jaarlijkse huldiging van de jubilarissen plaats. Zondag 5 oktober In de nacht van zaterdag op zondag worden de Ajacieden uit hun slaap gewekt door een brandende spelersbus bij het hotel waar zij verblijven ter voorbereiding op het duel tegen FC Groningen. De spelers en techni sche staf worden overgebracht naar een ander gedeelte van het hotel. De bus brandt volledig uit. Ondanks de nachtelijke onrust weet de ploeg de wedstrijd in Groningen met 3-1 te winnen. Nicolae Mitea maakt zijn eerste doelpunt voor Ajax 1. Woensdag 8 oktober In Tunis verliest Hatem Trabelsi met het nationale elftal van Tunesië met 1-0 van Japan. Donderdag 9 oktober Louis van Gaal wordt de nieuwe technisch directeur van Ajax. Van Gaal treedt per 1 november in dienst bij de club. Vrijdag 10 oktober In de perskamer van de Amsterdam ArenA wordt Louis van Gaal gepresenteerd aan de pers. Zaterdag 11 oktober Wesley Sneijder en Rafael van der Vaart sco ren in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Moldavië. Oranje wint met 5-0 en eindigt tweede in de poule, waardoor het elftal van Dick Advocaat zich via de play offs alsnog kan plaatsen voor het toernooi in Portugal. Eerste in de poule van Nederland wordt Tsjechië, dat met Tomas Galasek met 3-2 van Oostenrijk wint. Ook de Belgen met Wes ley Sonck en Jelle van Damme in de basis en Tom Soetaers op de bank winnen, maar de 2-0 tegen Estland is niet genoeg voor kwali ficatie voor Euro 2004. Zlatan Ibrahimovic verliest met Zweden met 1-0 van Letland, maar de Scandinaviërs hadden zich al geplaatst. Het Olympisch elftal, met Maar ten Stekelenburg en de verhuurde Kiran Bechan en Youssouf Hersi in de basis, speelt teleurstellend met 0-0 gelijk tegen Molda vië. Johnny Heitinga maakt na een lange blessure zijn rentree in Oranje en speelt de gehele wedstrijd. Bogdan Lobont en Cristian Chivu blijven met Roemenië in een oefen duel tegen Japan ook steken op een gelijk spel (1-1). Het Fins nationale elftal van Petri Pasanen wint met 3-2 van Canada. Maandag 13 oktober Bij de loting voor de barragewedstrijden om plaatsing voor het EK in Portugal af te dwin gen wordt het Nederlands elftal gekoppeld aan Schotland. De twee duels vinden plaats op 15 en 19 november, het laatste in de Amsterdam ArenA. Dinsdag 14 oktober In Stockholm speelt Ajax een oefenduel tegen Djurgardens IF. Ajax wint de wedstrijd tegen de Zweedse kampioen, die georgani seerd is in samenwerking met ABN AMRO en Alfred Berg Holding, met 5-0. Jari Litmanen maakt na meer dan twee maanden revalida tie zijn rentree. Woensdag 15 oktober Op de Toekomst vindt het jaarlijkse H.E.T.- toernooi voor F-junioren plaats. Donderdag 16 oktober Ajax breekt het contract van Abubakari Yakubu open en verlengt het met een jaar. De verbeterde overeenkomst loopt tot juli 22 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 22