PIONS LEAGUE Tegen Milan kreeg Ajax wellicht te weinig, tegen Celta de Vigo te veel, toen Club Brugge op bezoek kwam deed het team in ieder geval wat het moest doen. Dankzij goed spel én dankzij de individuele klasse van spitsen Wesley Sonck en Zlatan Ibrahimovic is de ploeg van Ronald Koeman een geduchte opponent in Europa. En omdat de van tevoren op papier sterkste groepsgenoot, AC Milan, verrassend punten morste is alles nog moge lijk in poule H. Alles nog mog Voor de eerste poulewedstrijd in de UEFA Champions League moest Ajax naar de plek waar het avontuur vorig seizoen eindigde, Stadio San Siro te Milaan. In een spectaculaire wedstrijd waanden de Ajacie- den zich in april in de halve finale totdat Jon Dahl Tomasson na een slippertje van Cristian Chivu in blessuretijd de droom bruut ver stoorde. En ook nu verliet de ploeg van Ronald Koeman het strijdto neel met een kater. Ajax bood goed partij tegen de miljoenenploeg van Carlo Ancelotti en creëerde een aantal goede kansen, maar ver zuimde deze te verzilveren. Iets wat de spitsen van AC Milan juist tot kunst verheven hebben. In de 67ste minuut gebeurde dan ook waar voor vooraf gevreesd werd. Vaak waren Filippo Inzaghi en Andriy Shevchenko nog niet in de buurt van het zestienmetergebied van Bogdan Lobont gekomen en op de inzet van de Rus redde de Roe meense doelman in eerste instantie knap, maar omdat Julien Escudé niet alert genoeg was prikte Inzaghi de bal er alsnog in, 1-0. Ook na de goal bleef het spel op en neer gaan en beide ploegen lieten zich van hun beste kant zien. De gretige Ajacieden bleven geloven in de gelijkmaker en in blessuretijd hadden Zlatan Ibrahimovic en Rafael van der Vaart de 1-1 op hun slof. Bij de Zweed was het een graspolletje en bij Van der Vaart een uitmuntend keepende Dida die in de weg lagen. 'Ik geloof niet dat ik ooit zo'n kans heb gemist. Ik telde hem al. Maar die doelman zat er zo snel en goed bij; hij redde knap,' aldus een teleurgestelde Van der Vaart. Weer had de ploeg geen punten behaald in Milaan, maar toch blikte Ronald Koeman enigszins tevre den terug: 'De flair bij ons was terug. Op een mindere periode vlak voor en vlak na rust na hebben we er alles aan gedaan om die goal te maken. Maar als je beseft dat je tegen AC Milan speelt en niet tegen een ploeg uit de Nederlandse competitie, geeft dit pijnlijke verlies toch vertrouwen voor de komende wedstrijden.' 16 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 16