Beleeft u de wedstrijden op de tribune als burgemeester van de hoofdstad of als sup porter? (Glimlachend): 'Allebei. Ik geniet van de wedstrijd, maar ondertussen kijk ik ook om me heen of alles goed gaat. Als er gescoord wordt, ben ik meestal wel een van de eersten die staat te juichen.' Is het begrip Ajax voor de stad Amsterdam een belangrijk exportproduct en doet u hiermee ook uw voordeel? 'Ja hoor, absoluut. Ik was ooit op een promotiereis waarbij ook John Jaakke aanwezig was. Hoewel hij toen nog geen voorzitter was, had hij wel een Ajax-sjaal en andere attri buten bij zich. Dat werkt onmiddellijk. Het is een beetje Ajax-Amsterdam-Denemarken. Het blijkt dat veel mensen buiten Europa denken dat Amsterdam de hoofdstad is van Denemarken. Amsterdam is eigenlijk een bekender merk dan Nederland. En Ajax is weer heel sterk verbonden met Amsterdam en derhalve ongelooflijk belang rijk voor stad en land.' Wat vindt u van het huidige Ajax? 'Het gevoel blijft dat Ajax een selectiemachine is. Ook nu blijkt Ajax in staat om voetbal talent te kweken en dat talent tevens gereed te maken voor het grote werk. Zodra een speler hartstikke goed is, gaat hij weg. Er is dus heel veel potentie, ook nu. De makke van een klein land als Nederland is dat het bij potentie blijft. Ik las vandaag trouwens in een krant dat Escudé nog lang geen Chivu is. Tja, wat wil je! Natuurlijk is Escudé nog geen Chivu. Dat zou na een paar maandjes voetballen een wonder zijn als het wel zo was.' Wat verwacht u dit jaar van Ajax in competitie, Champions League en beker? 'In de competitie komen ze heel ver, in de Champions League wordt het spannend en wat er in de beker gebeurt, dat zien we later wel weer.' Jeroen van den Berg AJAX MAGA7INF

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 110