Pettersson en Larsson volgen Ajax nog op de voet Partners, sponsors suppliers Speciale gasten in Stockholm waren Stefan Petersson en Peter Larsson. De oud-Ajacieden informeerden de Scandinavische gasten over de Amsterdamse club, waar zij in de jaren tachtig en negentig furore maakten. Ook lieten zij weten Ajax nog steeds een warm hart toe te dragen en de club op allerlei manieren op de voet te volgen. Volgens Stefan Pettersson, actief in de ontwik keling van kunstgras voor voetbal, heeft Ajax in vergelijking met een aantal jaar geleden weer een stijgende lijn te pakken. Hij denk dat dit mede te maken heeft met de huidige samenstelling van de technische staf. 'De trai ners van nu zijn Ajacieden in hart en nieren en kennen de club en zijn cultuur door en door. Dat doet de ploeg goed. Ik hoop dat dit team nog verder kan groeien. Maar ik signaleer een probleem voor Ajax. Spelers gaan vaak te snel weg, want het grote geld is toch ergens anders te halen. Ik hoop dat dit team nog een tijdje bij elkaar blijft. Ook Zlatan zou er goed aan doen om nog niet te vertrekken na dit sei zoen. Hij is nog niet uitgegroeid en kan alleen maar beter worden. Helemaal nu Marco van Basten rondloopt op de club. Hij is toch bij uit stek de geschikte persoon om Zlatan wat tips te geven.' Peter Larsson, op dit moment werkzaam bij een project om moeilijk opvoedbare en ont spoorde kinderen te helpen hun weg terug in de samenleving te vinden, bewondert Ajax en zijn manier van spelen. 'Het voetbal in Europa verandert, ook wel bij Ajax, maar ik constateer toch een herkenbaarheid in het spel van de club door de jaren heen. Ook nu nog speelt Ajax altijd aanvallend, of dat nou met of zon der vleugelspelers gebeurt. En je ziet dat Ajax gedijt op jonge talenten, die afkomstig zijn uit de jeugdopleiding of heel vroeg gescout wor den in het buitenland.' De oud-verdediger en oud-spits volgen de gebeurtenissen bij de club intensief. 'Ik heb nog altijd goede vrienden in Amsterdam die een seizoenkaart hebben; zij informeren mij over van alles en nog wat,' aldus Larsson. 'Ik ken niet zoveel mensen meer op de Arena, maar veel jeugdtrainers op de Toekomst zijn oude bekenden,' vervolgt Pettersson, 'en net als Peter lees ik vaak ajax.nl!' SvB Stefan Pettersson presenteert de selectie van Djurgardens IF aan de genodigden op het feest. en ziin vrouw. Haast NOVEMBER 2003 101

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 103