sponsors suppliers Gezien het drukke programma van de Ajacieden had trai ner Ronald Koeman een aantal spelers achtergelaten in Amsterdam, maar met een selectie van 19 man reisde het team met een aantal genodigden van ABN AMRO naar de Zweedse hoofdstad. Op uitnodiging van de bank verbleef Ajax in het mondaine Grand Hotel Stockholm, waar 's avonds een feest georganiseerd werd voor zo'n 500 invités. Maar voor het zover was werd er gevoetbald tegen de kampioen van Zweden, Djurgardens IF. Speciaal voor de gelegenheid speelden de Ajacieden bij hoge uit zondering niet met de naam ABN AMRO op het shirt, maar droegen zij een adidas-tricot met daarop de naam van de Scandinavische partner van de bank, Alfred Berg. Het was koud in het stadion, maar de aanwezigen kregen een leuk potje voetbal te zien. Gelegenheidsaanvoerder Zlatan Ibrahimovic snoerde in de eerste helft de mond van de Djurgardens-fans, die hem bij ieder balcontact uitjouw den, met twee mooie doelpunten. De tweede helft gebruikte Ronald Koeman vooral om spelers aan het werk te zien die wat minder vaak in actie komen. Ook de lang- geblesseerde Johnny Heitinga - overigens ook in de eer ste helft al in het veld - en Jari Litmanen waren weer eens van de partij. Beide spelers toonden aan hun kwali teiten niet verloren te hebben. Heitinga zorgde van ach teruit voor de opbouw en Litmanen stuurde vijf minuten na zijn rentree Michael Krohn-Dehli met een sublieme lob weg. De jonge Deen werd neergehaald in het strafschop gebied waarna Litmanen zelf de toegekende strafschop benutte, 0-3. Hoewel ook Djurgardens een aantal goede kansen creëerde, was het Ajax dat de score opvoerde: Jelle van Damme en Anthony Obodai namen de treffers voor hun rekening. Ronald Koeman toonde zich na afloop zeer tevreden met de 5-0 overwinning. 'Je kunt zeggen dat het slechts een oefenduel betrof, maar als je Ajax bent, moet je altijd winnen en goed spelen,' aldus de coach. 'Ik ben trots op de jongens. Spelers die normaal weinig speelminuten maken, lieten vanavond zien ook heel goed te kunnen voetballen.' Na de wedstrijd verlieten de Ajacieden en de genodigden verkleumd van de kou het prachtige Olympisch stadion van Stockholm om de warmte van de feestzaal in het Grand Hotel op te zoeken. Keurig getooid in het clubkos tuum werden de spelers en technische staf op een podium voor in de zaal een voor een voorgesteld aan de enthousiaste gasten. Kreeg Zlatan Ibrahimovic tijdens het duel nog fluitconcerten om zijn oren, de feestgangers in de Wintertuin van het hotel ontvingen hem met een luid gejuich. Ook Jari Litmanen werd met groot applaus begroet. Nadat de selectie van Djurgardens was gepre senteerd, begaven de spelers en begeleiding zich in de menigte. Zo konden de feestgangers een handtekening aan hun favoriete Ajacied vragen en gebruikten de Aja cieden op hun beurt de gelegenheid om hier en daar nog een financieel advies op de kop te tikken. Rond midder nacht was het voor de ploeg bedtijd, een paar dagen later stond immers alweer de wedstrijd tegen FC Volen- dam op het programma, maar de invités van ABN AMRO en Alfred Berg genoten nog tot in de kleine uurtjes na van de ontmoeting met 'hun' Ajacieden. Saar van Bueren NOVEMBER 2003 99 Stockholm Een deel van de opbrengst is geschonken aan de World Childhood Foundation. Naast voorzitter John Jaakke op de foto onder anderen rechts van hem Hugh Scott Barret (Raad van Bestuur ABN AMRO) en uiterst links Bo Lundguist (voorzitter Djurgardens). Brengt Kjelberg van World Childhood Foundation neemt de cheque in ontvangst. ndse ambassadeur in Zweden kunnen haa Iwedstrijdshirts van hun helden mogen hi

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 101