f téu) 1 - 0 JU Ajax compleet 4-1 Holland Casino Eredivisie Ajax: Bogdan Lobont, Zdenek Grygera (43. Nigel de Jong), Petri Pasanen, Julien Escudé, Maxwell, Tomas Galasek, Rafael van der Vaart (62. Wesley Sonck), Wesley Sneijder, Steven Pienaar, Zlatan Ibrahimovic (71. Victor Sikora), Tom Soetaers Coach: Ronald Koeman FC Zwolle: BJohan van der Werff, Robert Jan Ravensbergen, Marco Pamela (80. Remco Snippe), Albert van der Haar Arjan Bosschaart (63. André de Ridder), Gorgi Hristov, Ivan van Dinteren (86. Domingus Lim-Duan), Morten Karl- sen, Yobo, Jasar Takak, Ivan Cvetkov Coach: Peter Boeve Holland Casino Eredivisie RKC Waalwijk: Khalid Sinouh, Serginho Greene, Steve Olfers, Virgilio Teixeira, Khalid Boulahrouz, Zeljko Petrovic Patrick van Diemen, Said Boutahar (57. Robert Fuchs), Rick Hoogendorp, Iwan Redan (78. Fabian Peppinck), zondag 31 augustus 2003 - Amsterdam ArenA - 47.880 Scheidsrechter: Hugo Luijten pEEE V^r/ (1-0) ^§7 Scoreverloop: 32. Steven Pienaar 1-0 Niet ingezet: Jelle van Damme, Maarten Stekelen burg, Abubakari Yakubu, Nicolae Mitea Niet ingezet: Marco Roelofsen, Marino Promes, Tjeerd Korf, Diederik Boer Bijzonderheden: In vergelijking met de eerste wedstrijden van het seizoen is het spel van de Amster dammers in de eerste helft redelijk goed. FC Zwolle, laatste op de ranglijst, verschanst zich met tien man achter de bal, waardoor Ajax in een rustig tempo naar de openingen kan zoeken. Die komen er echter niet zoveel als gewenst, maar na een half uur wordt een prachtige aanval mooi afgerond: Tomas Galasek passt op Rafael van der Vaart, die de bal met een hakje bij Zlatan Ibrahimovic brengt. De Zweed kopt door op Steven Pienaar, die vanaf rechts binnenschiet (1-0). Achterin geeft Ajax niets weg, maar verliest het wel Zdenek Grygera, die na een ongelukkige botsing met een lichte hersenschudding het veld moet verlaten. Na rust zakt Ajax weer naar het niveau van de weken ervoor en probeert trai ner Koeman er van alles aan te doen om het op het veld lekkerder te laten lopen. Hij wisselt zelfs aan voerder Van der Vaart, die nog zoekende is naar zijn vorm van vorig seizoen. Maar hoewel het spel te wensen overlaat, kost het de Ajacieden geen punten. Ajacied van de wedstrijd: Steven Pienaar zaterdag 13 september 2003 - Amsterdam ArenA - 48.121 Scheidsrechter: Roelof Luinge (2-0) Scoreverloop: 21. Maxwell 1-0,27. Zlatan Ibrahimovic 2-0,47. Tomas Galasek 3-0 (pen), 61. Wesley Sonck 4-0,63. Khalid Boulahrouz 4-1 Ajax: Bogdan Lobont, Nigel de Jong (64. Hatem Trabelsi), Abubakari Yakubu, Julien Escudé, Maxwell, Steven Pienaar, Tomas Galasek, Rafael van der Vaart Wesley Sonck, Zlatan Ibrahimovic (59. Victor Sikora), Tom Soetaers (77. Nicolae Mitea) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Petri Pasanen, Victor Sikora, Jelle van Damme, Maarten Stekelenburq Yuri Cornelisse (84. Jason Oost) Coach: Martin Jol Niet ingezet: Chakib Zbayri, Tim Aelbrecht, Biko Brazil, Wilko de Vogt Bijzonderheden: In de aanloop naar de eerste wedstrijd in de Champions League doet Ajax tegen medekoploper RKC Waalwijk zelfvertrouwen op. Het veldspel is, vooral in de eerste helft, naar behoren. Rafael van der Vaart lijkt zijn vorm te hebben hervonden en Wesley Sonck, die tot nu toe zijn draai nog niet kon vinden, scoort zijn verlossende eerste treffer. Voor de 'topper' in de ArenA kiest Koeman voor een versterkt middenveld door Van der Vaart weer 'gewoon' vanaf links te laten spelen in plaats van vlak achter of vlak naast Zlatan Ibrahimovic. Na een half uur is de wedstrijd gespeeld als de eveneens sterk spelende Zweed - met een kopbal - de score verdubbelt. De Braziliaan Maxwell heeft daarvoor de openingstreffer op zijn naam geschreven. Een minuut na rust maakt Tomas Galasek zelfs 3-0 uit een strafschop, nadat Virgilio Teixeira Ibrahimovic heeft neergehaald. Een minuut later wordt Teixeira het veld uitgestuurd wanneer hij Van der Vaart in zijn opmars belemmert. Niets lijkt dan Ajax in de weg te staan het doelsaldo op te krikken, maar met tien man is RKC de ploeg die aandringt. Rick Hoogendorp en Patrick van Diemen missen echter opgelegde kansen voor de Waalwijkers. Khalid Boulahrouz scoort tot woede van Bogdan Lobont uiteindelijk wel, maar doet dit pas nadat Wesley Sonck zijn eerste offi ciële doelpunt in Ajax-shirt heeft gemaakt. Aiacied van de wedstrijd: Rafael van de Vaart QR ■Kfll

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 97