2 -1 nv Derde voorronde UEFA Champions League 1-1 Grazer AK: Andreas Schranz, Gregor Pöt- scher, Mario Tokic, Anton Ehmann, Dieter Ramusch, llco Naumoski (73. Michael Goossens), Nikola Milinkovic (60. Enrico Kulovits), Emanuel Pogatetz, Matthias Dollinger (69. Martin Amer- hauser), René Aufhauser, Roland Kollmann Coach: Walter Schachner Holland Casino Eredivisie 0-1 (0-1) RBC Roosendaal: Maikel Aarts, Sidney Lammens, Robert Molenaar, Danny Hesp Eric Hellemons, Edwin de Graaf (90. Essad Razic), Azubike Oliseh (72. Damiën Hertog), Tininho, Pius Ikedia, Sammy Youssouf, Pablo Nino (72. Björn Daelemans AjaX! Bogdan Lobont, Hatem Trabelsi (59. Petri Pasanen), Zdenek Grygera, Julien Escudé, Maxwell, Nigel de Jong, Rafael van der Vaart Wesley Sneijder (90. Jelle van Damme), Wam berto (46. Victor Sikora), Wesley Sonck, Tom Soe taers Holland Casino Eredivisie 1-2 0-1) Vitesse: Jimmy van Fessem, Tim Cornelisse Bert Konterman, Michael Dingsdag, Purrel Frankel, Nicky Hofs (86. Ricky Bochem), Alek- sandar Rankovic, Gert Claessens (78. Stijn Schaars), Didier Martel, Matthew Amoah, Bob Peeters (58. Emile MbaMba) Ajax: Bogdan Lobont, Zdenek Grygera, Abubakari Yakubu, Julien Escudé, Maxwell, Ste ven Pienaar (76. Nigel de Jong), Rafael van der Vaart Wesley Sneijder, Wesley Sonck, Zlatan Ibrahimovic (62. Victor Sikora), Tom Soetaers (68. Wamberto) Derde voorronde UEFA Champions League Ajax: Bogdan Lobont, Zdenek Grygera, Petri Pasanen, Julien Escudé, Jelle van Damme (56. Wesley Sneijder), Tomas Galasek, Rafael van der Vaart Maxwell, Steven Pienaar (95. Wesley Sonck), Zlatan Ibrahimovic, Victor Sikora (68. Wamberto) Grazer AK: Andreas Schranz, =1 Gregor Pötscher, Mario Tokic, Anton Ehmann Dieter Ramusch (74. Joachim Stand fest), llco Nauwoski (100. Mario Bazina), Nikola Milinkovic, Emanuel Pogatetz, Matthias Dollinger, René Aufhauser, Roland Kollmann Coach: Walter Schachner Niet ingezet: Franz Aimer, Skelly Tutu Adu, Enrico Kulovits, Gernot Sick, Mario Majstorovic /- "s dinsdag 12 augustus 2003 - Arnold Schwarzenegger Stadion, Graz -12.400 Scheidsrechter: Massimo de Santis (Italië) (0-0) Scoreverloop: 56. Emanuel Pogatetz 1-0,79. Wesley Sneijder 1-1 Niet ingezet: Franz Aimer, Mario Bazina, Gernot Sick, Joachim Standfest AjaX: Maarten Stekelenburg, Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé, Maxwell, Ste ven Pienaar (69. Victor Sikora), Abubakari Yakubu, Rafael van der Vaart Wesley Sneijder (86. Jelle van Damme), Wamberto, Wesley Sonck (64. Zlatan Ibrahimovic) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Bogdan Lobont, Petri Pasanen, Anthony Obodai Bijzonderheden: Ajax overleeft in de eerste helft een stormachtig eerste kwartier tegen de boom lange en fysiek sterke Oostenrijkers, maar stelt er bedroevend weinig tegenover. Tien minuten na rust geeft Wamberto een lichte schouderduw aan zijn opponent. De Braziliaan krijgt - volgens Ronald Koe man ten onrechte - een vrije trap tegen. Dollinger legt de bal op het hoofd van Pogatetz, die GAK - niet onverdiend - op voorsprong brengt. Ajax maakt in de 79ste minuut alsnog gelijk. Wesley Sneijder schiet met een prachtige vrije trap de bal in de verre hoek. Daarna is de flair van Grazer verdwenen en krijgt Zlatan Ibrahimovic, ingevallen voor Wesley Sonck, zelfs nog kansjes. Bij het eindsignaal kunnen de Amsterdammers met de 1-1 op zak opgelucht ademhalen. Lees meer op pagina 16-19. zondag 23 augustus 2003 - Vast Goed Stadion, Roosendaal - 5.000 Scheidsrechter: Jan Wegereef Scoreverloop: 35. Tom Soetaers 0-1 Coach: Robert Maaskant Niet ingezet: Meivin Fleur, Erwin Friebel, Peter Maseland. Juan Viedma Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Zlatan Ibrahimovic, Nicolae Mitea, Maarten Stekelenburg Bijzonderheden: Ook in de derde wedstrijd van het seizoen blijkt Ajax nog geen goed ingespeeld team te zijn. Weer begint de tegenstander feller en agressiever dan de Amsterdammers. Tot ergernis van trainer Ronald Koeman telt hij niet meer dan twee kansen voor zijn ploeg om te scoren tegen het laaggeklasseerde RBC. Met dank aan keeper Maikel Aarts komt Ajax wel op voorsprong; Tom Soetaers geeft vanaf links voor, waarna de bal door de RBC-doelman ongelukkig geraakt wordt en achter hem het doel inrolt, 0-1. In de tweede helft krijgt Wesley Sonck de mogelijkheid om te tonen waarvoor hij is aangetrokken, maar de Belg faalt tot twee keer toe in de afronding; eerst belandt de bal op de paal, later voorkomt het been van Aarts juist een treffer. Maar ook de ploeg uit Roosendaal is gevaarlijk; een vrije trap zeilt net over de goal van Bogdan Lobont en Julien Escudé kan met een goede ingreep voor komen dat RBC gelijkmaakt. Na afloop hekelt Koeman het feit dat het binnen geen van de linies soepel draaide. De trainer is het meest ontevreden over de prestaties van het middenveld. zondag 17 augustus 2003 - Gelredome, Arnhem - 22.000 Scheidsrechter: Dick Jol Scoreverloop: 13. Matthew Amoah 1-0,22. Purrel Frankel 1-1 (ed), 87. Wesley Sneijder 1-2 Coach: Edward Sturing Niet ingezet: Raymond Fafiani, Michaekl Jansen, Eldridge Rojer, Raymond van Driel Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Anthony Obodai, Maarten Stekelen burg, Jelle van Damme Bijzonderheden: De enkele dagen voor de eerste competitiewedstrijd aangekochte Tom Soetaers mag het meteen in de basis proberen. Naast hem staat voorin het spitsenduo Zlatan Ibrahimovic en Wesley Sonck. Het middenveld wordt bezet door Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart en Steven Pienaar, waar door Ajax op papier over veel aanvallend vermogen beschikt. Het is echter Vitesse dat vanaf de aftrap domineert. De Arnhemmers spelen agressief en loeren voortdurend op de counter. Na dertien minuten werpt de inzet van de thuisploeg zijn vruchten af. Matthew Amoah, die altijd goed speelt tegen Ajax,-kopt een voorzet van Purrel Frankel knap binnen. Maar nog geen tien minuten later keert het geluk zich tegen diezelfde Frankel. Wesley Sneijder stuurt Wesley Sonck de diepte in, maar voordat de Belg de kans krijgt op doel te schieten glijdt Frankel de bal achter zijn eigen keeper, 1-1. In de tweede helft wisselt Koeman Ibrahimovic en Soetaers voor Victor Sikora - telkens uitgefloten door de supporters van zijn oude club - en Wamberto. Ajax creëert dan de betere kansen, maar het blijft oppassen geblazen voor de uitvallen van Vitesse. Lang lijkt de wedstrijd in een gelijkspel te eindigen, totdat de bal uit de kluts bij Sneijder terecht komt. De middenvelder die in Graz ook al gelukkig was, beslist het duel door beheerst het tweede Ajax- doelpunt binnen te schieten. Met de drie punten op zak lopen de Amsterdammers in het eerste competi tieduel al twee punten uit op PSV, dat een dag eerder bij Roda JC met 2-2 gelijkspeelde. V woensdag 27 augustus 2003 - Amsterdam ArenA - 47.869 Scheidsrechter: Valentin Ivanov (Rusland) (i-i) Scoreverloop: 15. Zlatan Ibrahimovic 1-0,40. Roland Kollmann 1-1, 104. Tomas Galasek 2-1 (pen) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Nigel de Jona, Abubakari Yakubu, Nourdin Boukhari Bijzonderheden: De door Koeman op de persconferentie na de wedstrijd tegen RBC uitgedeelde prik kels lijken de ploeg gestimuleerd te hebben. Ajax begint goed tegen GAK en heeft profijt van het her stel van Tomas Galasek. De Tsjech regisseert het middenveld en weet zijn teamgenoten naar een hoger niveau te tillen. De inzet van de Ajacieden wordt na vijftien minuten beloond. Zlatan Ibrahimovic kopt een prachtige voorzet van Maxwell binnen. Maar vijf minuten voor rust glijdt Julien Escudé uit, waar door Kollman gelijk kan maken. In het eerste kwartier na rust zet GAK druk op de ketel en creëert het een aantal goede kansen. Ajax capituleert echter niet. Uit frustratie probeert Grazer de Ajacieden met een aantal forse overtredingen af te stoppen. Tomas Galasek is het voornaamste doelwit van de Oos tenrijkse aanslagen. Uitgerekend hij beslist het duel door in de eerste helft van de bloedstollende ver lenging een strafschop te benutten. Via de zilveren goal plaatst Ajax zich met de hakken over de sloot voor de Champions League. V Aiacied van de wedstrijd: Zlatan Ibrahimovic Lees meer op paqina 16-19. A IAv uAnA7ikir

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 94