Status De twee met de meeste hoogachting aan getrokken spelers zijn zonder meer de gebroeders Michael en Brian Laudrup. Michael, die in 1997 in Japan speelde, wilde zijn loopbaan toch op niveau afslui ten en kwam - op verzoek van zijn vroe gere ploeggenoot Morten Olsen - naar de club die hem reeds als dertienjarige wilde contracteren: Ajax. Het was ook de beves tiging van de hervonden status van Ajax: een speler van het kaliber Laudrup wilde dolgraag naar Ajax! Een warm welkom viel Laudrup ten deel, en met zijn nog immer verfijnde spel had hij een wezenlijk aan deel in het landskampioenschap en de bekerwinst. Broer Brian kwam twee jaar later. Hij had de pech in een behoorlijk in de puree zittend Ajax te spelen. Maar in een rampseizoen was hij geregeld de fon kelende ster, ondanks een langdurige achillespeesblessure. Ook Brian Laudrup werd vanaf het begin gekoesterd door het Ajax-publiek. Dat was meer dan terecht. Maar, en dat moet ook worden gezegd, door de enorme (buiten alle proporties zijnde) publicitaire aandacht voor het voetbal, lijkt het de laatste jaren alsof iedere aankoop een geschenk van God is. Of hij nou Georgi Kinkladze, Benni McCarthy, John Nieuwen- burg, Mido, André Bergdolmo, Joey Didu- lica, Shota Arveladze of Petri Pasanen heet: het Ajax-publiek gaat er eens goed voor zitten. Een enkeling (Arveladze, Tra- belsi) voldoet aan de uitbundige verwach tingen. Maar over het algemeen worden - los van status en prestaties - alle spelers uitbundig welkom geheten en uitbundig uitgezwaaid. Huurling Mendes de Silva liep eind mei na de laatste wedstrijd een ere- ronde door de Amsterdam ArenA. Hij had geen wedstrijd in Ajax 1 gespeeld. Marcelle van Hoof MgMÉÉÉi Met veel bombarie kwam de Braziliaanse wereldkampioen Marcio Santos naar Ajax Het werd een lijdensweg, die eindigde met een rode kaart in zijn laatste wedstrijd

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 82