Ajax-internationals sco in actie tegen Oostenrijk. Over de vorm, de inzet en de mentaliteit van de spelers van Oranje is de afgelopen maanden veel te doen geweest. In de landelijke discussie is de positie van Van der Vaart inmiddels echter onbetwist; Ajax' vice-aanvoerder speelt in het Oranje shirt als een van de weinigen naar behoren. Bovendien scoorde hij tegen Oostenrijk - als spits - en tegen Tsjechië - als middenvelder - twee maal op prachtige wijze. Maar ook Van der Vaart kon niet voorkomen dat het Nederlands elftal het traject van de play offs zal moeten afwerken om zich alsnog te kwalificeren voor het Europees Kampioenschap van 2004. viert een van zijn treffers tegen Kroatië. Bij Ajax wil het nog niet zo vlotten, maar zodra de Belgische spits het shirt van de Rode Duivels aan heeft, krijgt hij vleugels en scoort hij erop los. Mede dank zij de twee goals van de kleine Ajacied tegen Kroatië maakt ook België nog kans op plaat sing voor het EK. blaast handkusjes naar de supporters nadat hij een péniül benut heeft tegen San Marino. De Zweedse kranten waren lovend over het spl en de twee doelpunten van de spits tegen het 'kleine voetballand'. Drie dagen na het duel won Zweden knap met 2-0 van Polen, waardoor ook Zlatan Ibrahimovic in de zomer van 2004 met zijn nationale team mag afreizen naar Portugal. Voor Bogdan Lobont en Nicolae Mitea is het overigens nog niet zeker wat zij in juni van het volgend jaar gaan doen. Roemenië komt na het 2-2 gelijkspel tegen Denemarken niet meer in lÉkjfcï"1 H aanmerking voor directe plaatsing. Wel maakt het nog kans op het bereiken van de play offs. Kl S Petri Pasanen en Jari Litmanen zijn met Finland uitgeschakeld voor Euro 2004.

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 56