Jong Ajax mist passie Jong Ajax Zij het met de hakken over de sloot, maar ook dit jaar plaatste Jong Ajax zich voor het 'grote' Amstel-Cuptoer- nooi. Het leek een gemakkelijke avond in Spakenburg te worden voor de beloften. Al na vijf minuten scoorde Jason Culina de openingtreffer voor de Amsterdam mers. Maar IJselmeervogels leek niet onder de indruk. De amateurs - een uur lang zelfs met tien man - waren feller, fysiek sterker in de duels en creëerden meer kansen dan Ajax 2; de 2-1 voor sprong was dan ook lang verdiend. Maar drie minuten voor tijd redde Culina Ajax door de gelijkmaker in te tikken en op die manier een verlenging uit het vuur te slepen. De ban was gebroken en de mannen uit Spakenburg gingen vervol gens letterlijk - geveld door kramp - door de knieën. Met hun zilveren goals beslisten Daniël de Ridder en Jason Culina uiteindelijk de wedstrijd. Tot opluchting van de trainers John van 't Schip en Marco van Basten, die zijn eer ste wedstrijd in het betaalde voetbal Jason Culina is topscorer van Jong Ajax Het trainersduo van Jong Ajax heeft nog een hoop werk te doen. coachte. 'Een van de doelstellingen voor dit seizoen is het meedoen aan het Amstel-Cuptoernooi,' aldus Van 't Schip. 'Dat hebben we gelukkig behaald, maar ik ben niet tevreden over de manier waarop. Ik mis bij de jongens nog de passie, de overtuiging in hun spel.' Ook in de competitie ontbreekt het Jong Ajax aan vurigheid en kracht. Het eerste duel, thuis tegen Jong Vitesse werd wel iswaar met 4-3 gewonnen, maar vooral voor rust presteerden de Ajacieden ver onder de maat. In de tweede wedstrijd van het seizoen, met Willem II als tegen stander, kwam het jonge team alweer op achterstand. 'En dan loop je achter de feiten aan,' verklaarde John van 't Schip. 'We moeten steeds geforceerd de diepte opzoeken en kunnen dan steeds niet ons eigen, meer voetballende, spelletje spe len. Ook nu wisten we niet te imponeren en hadden de meeste jongens te weinig pit in hun lijf. Kortom, we staan dan wel op de derde plaats en hebben ons geplaatst voor de Amstel Cup, maar er is nog een hoop werk te doen.' SvB

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 43