Jong Ajax dat de Belg op dat vlak nog het een en ander moet leren. 'Thomas speelt links in het centrum van de verdediging, zeg maar de positie van Cristian Chivu en Julien Escudé. Op die plek moet je goed meedenken en leiding geven en daar moet Thomas nog in groeien.' Toch heeft Van 't Schip ook veel lof voor zijn benjamin. 'We hebben hem bij Jong Ajax gehaald omdat het een jongen is die fysiek in staat is om op dit niveau te spelen. Hij is nog steeds speelgerechtigd voor de A1. Mocht hij een dipje krijgen, dan is de stap terug naar de Al altijd mogelijk, maar daar gaan we in prin cipe niet vanuit. Tot nu toe doet hij het goed en heeft hij aangetoond dat hij het niveau aan kan. Hij is de jongste, maar past zich goed aan en beweegt zich goed binnen de groep. Tho mas is een verdediger die redelijk allround is, die prima kan koppen en een goed linker been heeft. Belangrijk is ook dat hij een goed inzicht heeft, hij onderschept vaak de bal door vóór de aanvaller te komen.' Zelf voelt Vermaelen zich in het tweede elftal als een vis in het water. 'We hebben een aantal goede jonge spelers die voor elkaar willen werken en de sfeer is uitstekend. Ik verwacht er dan ook veel van. Ik hoop dat we voor een stuntje kunnen zorgen in de Amstel Cup en in de competitie lang blijven meedoen om de titel. Natuurlijk is het mijn doel om bij Ajax te blij ven en uiteindelijk in het eerste elftal te spelen. Dat betekent dat ik hard moet werken om mijn zwakke punten te verbeteren. Je moet jezelf in de kijker willen spelen.' JVan 't Schip wil liever nog niet zo ver vooruit denken. 'Voorlopig is de stap naar het tweede voor Thomas al een hele goede. Het is absoluut Jniet de bedoeling dat hij gelijk doorstroomt naar het eerste. Natuurlijk willen we hem die laatste stap straks laten maken, maar daar komt ook een beetje geluk bij kijken. Wat gebeurt er bijvoorbeeld bij het eerste als er blessures en schorsingen zijn? Maar Thomas zal straks moeten bewijzen dat hij het verdient. Het is nu aan hem om te laten zien hoe ver hij kan komen.' Jeroen Kleijne OKTORFR ?0(15 ZL1

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 41