Ajax in groep Celta de Vigo H met AC Milan, en Club Brugge 'Moeilijk, maar interessant,' zo bestempelt Ronald Koeman de loting voor de eerste ronde v§j[ de UEFA Champions League. 'Het wordt vechten om de tweede plek.' Ajax is in groep H gekoppeld aan het Italiaanse AC Milan, het Spaanse Celta de Vigo en het Belgische Club Brugge. CHAMPIONS LEAGUE De coach van Ajax ziet in AC Milan de favoriet voor de eindoverwinning in poule H. De Mila nese ploeg won afgelopen seizoen de UEFA Champions League door in Manchester Juventus na penalty's te verslaan. Koeman: 'Ik had liever een andere tegenstander geloot, omdat we ook vorig seizoen al tegen AC Milan hebben gespeeld. Maar we hebben wel wat recht te zet ten in Milaan.' Ronald Koeman verwelkomt Celta de Vigo als tegenstander. 'Spelen tegen een Spaanse club is altijd aantrekkelijk. Wanneer een team zich in een even wichtige competitie als de Spaanse weet te plaatsen voor de UEFA Champions League, dan weet je meteen zeker dat het een sterke tegenstander betreft.' Ook Club Brugge wordt door Koeman als een geduchte tegenstander bestempeld: 'Het is een degelijke ploeg, een fysiek sterke ploeg. Ook een tegenstander om rekening mee te houden.' Concluderend voorspelt Koeman dat Ajax in een gevecht om de tweede plek in de groep verwikkeld zal raken. 'AC Milan is voor mij de grote favoriet,' aldus de trainer. 'Ik denk dat het vechten wordt om de tweede plaats. Het voordeel is dat de ploegen gelijk waardig zijn. Iedereen in deze groep gaat punten verliezen, maar dat geeft je tevens de kans in de race te blijven.' Ook Jari Litmanen ziet AC Milan als de moeilijkste tegenstander van de drie. 'Tegen Italiaanse ploegen is het lastig spelen. Je denkt altijd dat je de wedstrijd in handen hebt en je kunt goed je eigen spel spelen, maar ze scoren op het moment dat je het niet ver wacht,' aldus de aanvoerder. Celta de Vigo is volgens Litmanen een goed voetballende ploeg. 'En we weten allemaal hoe sterk de Spaanse competitie is.' De aanvoerder waarschuwt voor onderschatting van Club Brugge. 'Iedereen denkt dat Nederlandse ploegen gemakkelijk van Belgische clubs kunnen winnen, maar je hebt laatst in de interland België - Nederland kunnen zien hoe het ook kan aflopen.'

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 26