Bordjesclub Na een zomer van speculaties over een eventueel vertrek van Cristian Chivu naar Real Madrid of Internazio- nale verscheen de aanvoerder gewoon op de eerste training van dit seizoen. Op dinsdagochtend 8 juli poseerde de Roemeense interna tional nog voor de jaarlijkse selec tiefoto, maar diezelfde middag bereikte Ajax een akkoord met AS Roma over de transfer van Chivu en vertrok de verdediger naar de hoofd stad van Italië. Ajax betreurde het vertrek van de aanvoerder, maar wilde de Roemeen niets in de weg leggen, aangezien Chivu zelf de stap naar Rome wilde maken. Ajax moest nog wel op een getekende bankga rantie wachten om de overgang definitief te beklinken. AS Roma bleef echter in gebreke bij het tijdig stellen van de overeengekomen onherroepelijke bankgarantie, waarna Ajax Chivu terughaalde naar Amsterdam. Zo ontstond een waan zinnige situatie voor alle partijen. Ajax had inmiddels met Julien Escudé de opvolger van de centrale verdediger ingelijfd en de Roemeen leefde al als een Romein in de Itali aanse hoofdstad. Maar op maandag 1 september ontving Ajax opnieuw een betaling en bereikten de clubs alsnog een akkoord. Niet over de verkoop van de speler, maar over de onmid dellijke verhuur van Chivu voor een periode van vier maanden. In de tus sentijd werken Ajax en AS Roma aan de definitieve transfer van de inter national. Op zondag 14 september maakte Chivu zijn debuut voor de rood-gelen (AS Roma - Brescia, 5-0). De Roe meen luisterde zijn eerste optreden zelfs op met een doelpunt; via een schitterende vrije trap schoot hij het tweede Romeinse doelpunt binnen. De 58ste reünie van de Bordjesclub vindt dit jaar plaats op vrijdag 24 oktober. De leden van de Bordjes- club zijn vanaf 17.30 uur van harte welkom oo de toekomst. OKTOBER 2003 pc:

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 25