donderdag 14 augustus - zaterdag 13 september Petri Pasanen en Maxwell maken zich op voor de elftalfoto voorafgaand aan het duel tegen Grazer AK. vrije trap alsnog gelijk maakt. Jong Ajax heeft een verlenging nodig om zich te plaatsen voor de tweede ronde van het Amstel-Cuptoer- nooi. In Spakenburg eindigt de wedstrijd tegen IJsselmeervogels uiteindelijk in een 4-2 over winning voor de ploeg van John Van 't Schip en Marco van Basten. De loting bepaalt dat de Ajacieden het in die tweede ronde moeten opnemen tegen de amateurs van TEC. Donderdag 14 augustus Ajax bereikt met Roda JC overeenstemming over de onmiddellijke overgang van Tom Soe- taers naar Amsterdam. De Belgische interna tional tekent een contract voor vier seizoenen. Vrijdag 15 augustus Jong Ajax begint de Beloftencompetitie met een 4-3 overwinning op Jong Vitesse. Zondag 17 augustus In het Gelredome wint Ajax in de eerste com petitiewedstrijd van het seizoen nipt van Vitesse (1-2). Weer is het Wesley Sneijder die vlak voor tijd scoort voor de Amsterdammers. Maandag 18 augustus Hatem Trabelsi en Steven Pienaar krijgen van Ronald Koeman een week vrijaf om bij te tanken. Woensdag 20 augustus In Brussel spelen Nederland en België met 1-1 gelijk. Ajax is met Wesley Sonck, Jelle van Damme en Tom Soetaers bij de Rode Duivels en met Rafael van der Vaart bij Oranje sterk verte genwoordigd in het veld. Nicolae Mitea maakt zijn debuut voor het Roemeens nationaal elftal, dat met 2-0 van de Oekraïne wint. Bogdan Lobont zit de hele wedstrijd op de bank. Donderdag 21 augustus Ajax schakelt de KNVB, de UEFA en de FIFA in om AS Roma te dwingen de contractueel afge sproken bankgarantie voor de transfer van Cristian Chivu alsnog af te geven. Ajax besluit tot deze stap omdat de Romeinen in gebreke zijn gebleven bij het tijdig stellen van de over eengekomen onherroepelijke bankgarantie. Zaterdag 23 augustus Met dramatisch slecht spel wint Ajax de uitwedstrijd tegen RBC Roosendaal (0-1). De goal komt op naam van Tom Soetaers, zijn eerste officiële doelpunt voor Ajax. Dinsdag 26 augustus Hatem Trabelsi raakt op de training gebles seerd aan zijn linkerknie. De Tunesiër reist niet mee naar hotel Huis ter Duin, waar de selectie zich voorbereidt op de tweede ontmoeting met Grazer AK. Woensdag 27 augustus Ajax plaatst zich ten koste van GAK voor de Champions League. Na de 1-1 na 90 minuten scoort Tomas Galasek in de verlenging de win nende treffer uit een penalty. Donderdag 28 augustus Loting bepaalt dat Ajax het in de groepsronde van de UEFA Champions League moet opnemen tegen AC Milan, Celta de Vigo en Club Brugge. Vrijdag 29 augustus Ajax haalt Cristian Chivu terug naar Amster dam. AS Roma is er niet in geslaagd aan de contractuele verplichting te voldoen een bank garantie te stellen voor de transfersom. Ajax verkoopt een record aantal van 42.000 sei zoenkaarten. Zondag 31 augustus Door een doelpunt van Steven Pienaar wint Ajax in de ArenA met 1-0 van FC Zwolle. Zdenek Grygera valt in de eerste helft uit met een lichte hersenschudding. Na afloop van het duel neemt de club afscheid van materiaalman Sjaak Wolfs. Maandag 1 september Na de ontvangst van opnieuw een betaling bereiken Ajax en AS Roma een akkoord over de onmiddellijke verhuur van Cristian Chivu voor vier maanden. In de tussentijd werken de A IAY M Af": A 71 KIT

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 22