Ajax van dag tot dag Tournament wint Inter met 3-0 van Galatasa- ray. Ajax en Liverpool FC houden elkaar later op de avond in evenwicht (0-0). Zondag 3 augustus Op de slotavond van het Tournament verslaat Galatasaray Liverpool met 2-1. Ajax maakt indruk door met 3-0 van Inter te winnen, waardoor de Ajacieden het toernooi voor de derde keer op rij op hun naam schrijven. Dinsdag 5 augustus Ajax sluit een technisch samenwerkingsver band met Royale Orlando Football Academy. De overeenkomst duurt tot het einde van 2006. Woensdag 6 augustus Meer dan veertigduizend fans bezoeken de jaarlijkse Open Dag. Ter afsluiting van het fes tijn en ter afronding van de voorbereiding op het seizoen 2003-2004 speelt Ajax een oefen wedstrijd tegen HFC Haarlem, die met 2-1 gewonnen wordt. Grazer AK komt na twee duels met Tirana als winnaar uit de bus en zal in de derde voorronde van de Champions League de tegenstander van Ajax zijn. Donderdag 7 augustus Ajax en Borussia Dortmund bereiken overeen stemming over de onmiddellijke transfer van André Bergdplmo. Vrijdag 8 augustus Ajax sluit een supplierovereenkomst met Ga- torade voor de duur van twee jaar. De partijen hebben bovendien een intentieverklaring ge tekend om na de supplierovereenkomst met elkaar verder te gaan op basis van een spon sorrelatie. Onderzoek in het ziekenhuis wijst uit dat Gabriel Mofokeng geopereerd moet worden aan zijn rechterknie, aangezien de bin- nenmeniscus van het gewricht beschadigd is. Maandag 11 augustus De selectie vertrekt naar Graz voor de wed strijd in de derde voorronde van de Cham pions League. Aan het eind van de dag werkt de ploeg een training af in het Arnold Schwarzenegger Stadion, waarbij Tomas Gala- sek geblesseerd raakt. Dinsdag 12 augustus In Oostenrijk eindigt Grazer AK - Ajax in een 1-1 stand. Pogatezt brengt GAK op voorsprong waarna Wesley Sneijder met een schitterende verdediger Julien Escudé van Stade Rennais. Escudé komt een contract overeen voor vier jaar. In de oefenwedstrijd tegen de Konink lijke UD maakt Zlatan Ibrahimovic een hat trick. Ajax wint uiteindelijk met 10-0. Zaterdag 19 juli Ook het laatste oefenduel tegen een amateur club wordt gewonnen; de Amsterdammers verslaan DVS '33 met 6-0. Maandag 21 juli Jong Ajax werk de eerste training van het sei zoen af. Ook Nikos Machlas maakt deel uit van de ploeg van John van 't Schip en Marco van Basten. Dinsdag 22 juli Ajax versterkt zich met Zdenek Grygera. De Tsjechische verdediger, afkomstig van Sparta Praag, tekent een contract voor vier jaar. De selectie vertrekt met de nieuwe aankoop naar Engeland voor een trainingsstage waarin twee oefenduels op het programma staan. Woensdag 23 juli Ajax verspeelt een 2-0 voorsprong in de wed strijd tegen Nottingham Forrest, die in een 2-2 stand eindigt. Vrijdag 25 juli Het lot bepaalt dat Ajax in de derde voorronde van de UEFA Champions League uitkomt tegen Tirana of Grazer AK. Ook de tweede wed strijd in Engeland eindigt in een gelijkspel. Tegen Derby County komt Ajax niet verder dan een 2-2 score. Maandag 28 juli Ajax sluit een overeenkomst met Canal+ over de rechten van de Ajax-thuiswedstrijden in de Holland Casino Eredivisie. Het contract heeft een looptijd van twee jaar. Dinsdag 29 juli Kwame Quansah wordt voor de periode van één seizoen verhuurd aan het Zweedse AIK. Ajax maakt bekend dat vanwege de goede sportieve en financiële resultaten in de UEFA Champions League, de club over het per 30 juni 2003 afgesloten boekjaar een zeer goed operationeel resultaat heeft behaald. Het goede resultaat zal echter door afschrijvingen op vergoedingssommen en het vrijwel uitblij ven van positieve transferresultaten in het boekjaar 2002-2003 nog niet leiden tot netto winst. Donderdag 31 juli Met wederzijds goedvinden beëindigen Ajax en Nikos Machlas hun onderlinge contract. Aan de vooravond van het Amsterdam Tourna ment houden de deelnemende ploegen in het hotel Krasnapolsky een persconferentie. Andy van der Meyde is aanwezig namens zijn nieuwe club Internationale. Vrijdag 1 augustus Ajax komt met de Roemeense aanvaller Nico- lae Mitea een contract overeen voor twee jaar. Bovendien is in de overeenkomst een optie voor nog twee seizoenen opgenomen. In de openingswedstrijd van het Amsterdam De typische houding van Ronald Koeman tijdens een wedstrijd, zittend aan de zijlijn van het veld. Bij het spannende duel Ajax - Grazer AK moest de trainer echter menigmaal opspringen om zijn ploeg naar de overwinning te coachen.

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 21