Champions League 'het slechtste onder mijn bewind'. Met die opmerking hoopte de trainer zijn spelers op scherp te zetten. Rafael van der Vaart nam de uitspraak ter harte. 'We zullen er alles aan doen,' aldus de aanvoerder. De uitgedeelde prikkels leken de ploeg gestimuleerd te heb ben. Ajax begon goed in de ArenA. Het centrum van de verdediging met Julien Escudé en Petri Pasanen (in de basis voor de geblesseerde Hatem Trabeisi) was goed georganiseerd, Zdenek Grygera kon veelvuldig opkomen aan de rechterkant, Steven Pienaar was na een weekje rust weer de oude en Zlatan Ibrahimovic controleerde de bal naar behoren. Maar het meeste profijt had de ploeg van het herstel van Tomas Galasek. De invisible man regisseerde het middenveld en wist zijn teamgenoten - in tegenstelling tot aanvoerder Rafael van der Vaart - naar een hoger niveau te tillen. De inzet van de Ajacieden werd na vijftien minuten beloond. Zlatan Ibrahimovic kopte een prachtige voorzet van Maxwell binnen. Maar vijf minuten voor rust gleed Julien Escudé uit, waardoor Kollman gelijk kon maken. De tegengoal bracht onrust in de ploeg van Koeman. In het eerste kwartier na rust zette GAK druk op de ketel en creëerde het een aantal goede kansen. Ajax capitu leerde echter niet. Grazer raakte op zijn beurt gefrustreerd en maakte een aantal sme rige overtredingen, die bestraft werden met zes gele kaarten, terwijl rood een aantal malen wellicht meer op zijn plaats was geweest. Vooral Galasek kreeg een paar forse aanslagen te verwerken. De Oostenrijkers probeerden er alles aan te doen om de belang rijkste schakel aan Ajax-zijde uit de wedstrijd te halen, maar de Tsjech hield stand. Uitge rekend hij besliste het duel door in de eerste helft van de bloedstollende verlenging een strafschop te benutten. Via de zilveren goal (de helft waarin gescoord is moet worden uitgespeeld) plaatste Ajax zich met hakken over de sloot voor de Champions League. En hoewel het vertoonde spel veel te wensen overliet, bleef Koeman optimistisch: 'Dit is een ruggensteuntje voor de komende periode. We kunnen nu groeien naar de vorm van vorig jaar. Het is zaak geen steken te laten vallen in de competitie en in de Champions League, dan ziet het er over een aantal weken ongetwijfeld beter uit bij Ajax. In deze jonge spe lersgroep zit nog voldoende groei en als de spelers fit zijn en de nieuwelingen hun plaats hebben gevonden, is dit Ajax beter dan het Ajax van vorig seizoen.' Saar van Bueren uhlsport

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 19