Ik moet me nu maximaal concentreren op een snelle integratie bij Ajax' Julien Escudé Het Franse nationale elftal is voorlopig geen thema voor de succesvolle jeugdinterna- tional. Hoewel hij recent deel uitmaakte van de pre-selectie, kent hij zijn prioriteiten. 'Eerst Ajax, dan la France,' stelt hij categorisch. 'Je kunt pas aanspraak maken op een basisplaats voor een interland, wanneer je in je eigen club titularis bent. Ik moet me nu maximaal concentreren op een snelle integratie bij Ajax. Als dat lukt, kun je aan de rest beginnen te denken.' Bij die aanpassing rees er echter meteen een taalprobleem, want Escudé is een volbloed Fransman en die spreken vooral vlot Frans. Maar voor de rest? Hij tovert een charmante glimlach te voorschijn. 'Op school was ik vooral sterk in wiskunde, nooit in talen,' veront schuldigt hij zich vriendelijk. 'We kregen wel Engelse les, maar veel heb ik er niet van ont houden. Engels is meestal de voertaal in de kleedkamer, al spreekt de coach altijd Neder lands. Dat vind ik normaal, want je moet het karakter en de traditie van de club bewaren.' Dus zit Escudé nu wekelijks in het klasje voor de Nederlandse les. Et ga va un peu? 'Ja hoor. Voetbaltaal ken ik al. "Achter je" of "voor je", dat soort dingen, die nodig zijn voor een goede communicatie op het veld. En verder "gele kaart" en "rode kaart", het loopt wel los.' De 'voetbal-eetcultuur' van de Lage Landen verbaast hem nog het meest. 'Ik dacht dat er slechts één sportmenu bestond, maar dat heb ik dus fout. Hier krijg je spaghetti met bolognaise-saus voorgeschoteld, terwijl bij ons in Frankrijk continu sterk gesuikerde gerechten bereid worden. Dat getuigt van een andere visie. Interessant om te weten.' 'Maar de grootste verandering staat mij nog te wachten in de ArenA zelf. Het stadion wordt ook gebruikt voor optredens, heb ik begrepen. Kun je geloven dat ik nog nooit in mijn leven naar een concert geweest ben? En nu heb ik ineens tickets voor de Rolling Sto nes in handen!' Uit zijn hele lichaamstaal spreekt maar één emotie: deze enigszins artistiek uitziende Fransman vind het geweldig om bij Ajax en bij Amsterdam te horen. Bonne chance, Julien! Armand Schreurs

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 15