Zijn bijnaam schijnt ooit treffend te zijn geweest, maar over het broekje van de opvallend ste nieuweling tijdens de eerste training van Ajax hangt geen vetrolletje. Ook zijn benen doen niet vermoeden dat Wesley Sonck frieten boven pasta verkiest. Onzen dikken is dan ook een gevleugelde kreet uit het verleden, uit de tijd dat de Belgische international graag snoepte en dit op de weegschaal terugzag. (Thijs Siegers, VI, 09-07-2003) Nog niet zo lang geleden een speler uit de categorie B wordt Van der Meyde nu gehaald als ster voor de Serie A. (Peter Wekking, VI, 16-07-2003) Richard Witschge zal toch ook als een normaal mens de krant lezen en naar de televisie kij ken. Dan moet hij weten dat het betaalde voetbal geen luilekkerland meer is. (Johan Derk- sen, VI, 13-08-2003) Geen trainer hield het bij Ajax zo lang vol als Jon Dalmulder. Maar ja, Dalmulder was dan ook geen trainer, maar koffiejuffrouw. Haar kwaliteiten zijn onomstreden. Ze doorstond zelfs Co Adriaanse, die als het om koffiejuffrouwen gaat een uiterst streng beleid hanteert. (Jop van Kempen, Het Parool, 15-08-2003) In mei leken de Amsterdammers met hun jonge ploeg na een succesvol seizoen in de Cham pions League alleen nog maar beter te kunnen worden. Enkele maanden later is van die zekerheid niets meer over. De kans bestaat dat Koeman helemaal opnieuw moet beginnen met de opbouw van zijn elftal. (Taco van den Velde, VI, 16-07-2003) Nikos Machlas. De moderne Griekse god is een ouderwetse Griekse tragedie geworden. (Peter Wekking, VI, 23-07-2003) Ik gun Frank en Pierre het allerbeste, maar heel stiekem hoop ik dat ze samen in dat Turkse koffiehuis barsten van de heimwee naar Rotterdam en Amsterdam. (KeesJansma, VI, 23- 07-2003) Dat hij bij Ajax een ander type voetbal is gewend en dat Inter in Nederland een ietwat saai en laf imago heeft, deert Van der Meyde niet. Hij geeft blijk van een snelle inburgering: 'Als je wint, is het goed. Ik speel bij een topclub in Italië. Wat wil je nog meer?' (Jop van Kem pen, Het Parool, 02-08-2003) Drie Belgen bij Ajax? Als dat maar goed gaat. Vanuit geopolitiek standpunt zou je kunnen zeggen: een triomf voor de vrede. Benelux als laboratorium van pacificatie en emancipatie. Maar voetbal is weinig Benelux, zoals Harry van Raaij heeft moeten leren. Belgen in de ere divisie: het blijft een curiosum. Achter deze beleidskeuze zie ik meer het silhouet van Jan Pronk dan van Arie van Eijden. Ontwikkelingshulp. (Hugo Camps, NRC Handelsblad, 09-08- 2003) Het is een grap. Het is voetbalhumor. De overhemden zijn in de toko van Lusink uitgezocht door Chivu en Witschge, zo melden diverse bronnen. Die twee wisten natuurlijk allang dat ze bij Ajax zouden vertrekken en hebben hun ploeggenoten nog één keer flink te grazen willen nemen. Ik geef toe, het is een goede grap, beter dan de drol die Witschge ooit in de schoen van een medespeler schoof, maar wel een grap met ernstige gevolgen. (Paul Onkenhout, de Volkskrant, 09-08-2003) Ajax, zo verkwikkend aanwezig in de laatste aflevering van de Champions League, beleeft een beroerd toelatingsexamen voor een nieuwjaar op de hogeschool. (Willem Vissers, de Volkskrant. 13-08-2003) Een speciale dag want vandaag maak ik m'n debuut als columnist. (Rafael van der Vaart, De Telegraaf, 16-08-2003) Nog een paar jaar en het is met voetbalclubs in Europa als met honkbalteams in de VS: speeltjes voor de rijken van de wereld. Je koopt eens een club, je pompt er wat geld in, je verplaatst 'm van Amsterdam naar Rome als het zo uitkomt en je verpatst de hele handel weer als je er tabak van hebt en oude meesters gaat sparen. Je verrast je minnares met Ajax en zestien nieuwe spelers. (Bert Wagendorp, de Volkskrant, 18-08-2003) Voor het eerst in zijn leven zat Escudé, meervoudig jeugdinternational, bij de voorlopige selectie voor het duel met Zwitserland. Deze keer viel hij nog af. Maar Marcel Desailly en Lilian Thuram moeten zich zorgen maken om een Hollands haantje. (Jop van Kempen, Het Parool, 19-08-2003) Ajax is weer rijp om bemind te worden. (Mark van den Heuvel, Sportweek, 19-08-2003) Zowel Roda als Vitesse wenste zich vrijdag en zondag niet bij voorbaat kansloos te achten en kleunde erin. Sommige voetballers van PSV en Ajax reageerden daarop verrast en geïrri teerd, alsof het verboden is hen hard tegemoet te treden. Diezelfde spelers zijn straks weer verbaasd als Engelsen en Italianen hen uit de Champions League kegelen. (KeesJansma, VI, 20-08-2003) Hoe belangrijk de treffer van Wesley Sneijder in de 88ste minuut tegen Vitesse was, zal pas aan het eind van dit seizoen blijken. Feit is dat Ajax in de vorige jaargang één punt achter landskampioen PSV eindigde. (Iwan van Duren, VI, 20-08-2003) Geïnfecteerd door het virus van desinteresse dat het Nederlands elftal soms zo ziek maakt, wekte Ajax zaterdag de woede van trainer Koeman. Ajax wandelde anderhalf uur over een voetbalveld in Roosendaal en zeeg na het misbaksel tegen RBC (0-1) met een zege als belo ning neer in het pluche van de spelersbus. (Willem Vissers, de Volkskrant, 25-08-2003) Wordt het morgen de wedstrijd van Zlatan Ibrahimovic? De eer van die twee doelpunten tegen Lyon is bijna verjaard, dus het wordt wel tijd. (Jop van Kempen, Het Parool, 26-08- 2003) 112 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 114