Oger Lusink: 'Soms denk ik: wat toch calvinistisch hier' Partners, sponsors suppliers De liefde voor Ajax en het fonkelnieuwe kostuum gaat ver, heel ver. Soms zo ver dat het gebeurt, zoals onlangs, dat Oger Lusink in de PC Hooftstraat door een aanstaande bruidegom uit de kop van Noord-Holland werd gevraagd of hij hem zou kunnen kleden als Ronald Koeman. Dat wil zeggen: inclusief het kersenrode overhemd met witte kraag. 'Het kostuum wordt goed verkocht. Vergis je niet,' zegt Oger Lusink, 'hoeveel mensen er rondlopen in maar ook buiten Amsterdam die iets met Ajax te maken willen hebben.' Kledingcommissie Het is een misverstand te veronderstellen dat het Oger en niemand anders is geweest die de smaak heeft bepaald, 'ledereen denkt dat ik dit zomaar in mijn eentje heb bedacht en doorgedrukt. Vorig jaar september is De bruidegom kreeg van de modekoning waar hij om vroeg, behalve de das. Oger: 'Uit veiligheidsoverwegin gen verkopen wij de Ajax-das niet. Er zou misbruik van gemaakt kunnen worden. Met de das met het logo om kan men namelijk net doen of men een speler of bestuurslid van Ajax is. 'Niet alleen deze bruidegom wilde per se het Ajax-over- hemd. Tijdens het Amsterdam Tournament heb ik ook spelers van Galatasaray in mijn zaak gehad. Zij hebben tien van die overhemden bij me gekocht.' Het publiek in de ArenA had, tijdens het Amsterdam Tour nament, aanzienlijk minder op met de nieuwe creatie waarin de spelers, de trainers en bestuursleden van Ajax plotseling ten tonele verschenen. De fluitconcerten waren niet van de lucht. Vooral het 'roze' overhemd was het mikpunt van kritiek en van gejoel. Ajax kon zich beter profileren op de Gay Parade, zo werd gezegd. De commotie is inmiddels voorbij. Oger: 'Ik weet het niet, maar soms denk ik: wat zijn we toch calvinistisch hier.' Ook de kranten stonden er vol van. Oger: 'Ik ben het nagegaan. We hebben in totaal in 96 Nederlandse kran ten gestaan. Van Delfzijl tot Maastricht. Overal waren we nieuws. We hebben een enorme exposure gehad.' Het nieuwe Ajax-kostuum, zoals door Oger Fashion in augustus gepresenteerd, is een artikel van de Italiaan Lorenzini. Het veelbesproken overhemd met witte kraag is niet roze, maar cherry-rood (kersenrood). De rode das met witte streep bevat het Ajax-logo. De dunne donker blauwe blazer is van een kreukvrije high performance stof. Dezelfde blazer wordt ook door het Ferrari-team van Michael Schumacher gedragen. De pantalon is mid dengrijs, is uitgevoerd zonder bandplooi en heeft een voetwijdte van twintig centimeter. Daaronder worden donkerbruine suède schoenen gedragen van Mantalassi. Ook de riem is van suède en donkerbruin. echter de kledingcommissie van Ajax al bij me geweest met zes man, drie spelers en drie leden van de technische staf: Ronald Koeman, Ruud Krol en Tonny Bruins Slot. Met zijn allen hebben we om de tafel gezeten en een aantal lij nen uitgezet. Zo is de keuze tot stand gekomen en vervol gens gepresenteerd aan algemeen directeur Arie van Eijden. Welnu: Arie van Eijden heeft ja gezegd. De trainers hebben ja gezegd en de spelers hebben ja gezegd. Dus er is gewoon van alle kanten goed naar gekeken en zeker niet alleen door mij. Aanvankelijk had ik Ajax twaalf overhem den voorgelegd. Daarna zes. Vervolgens drie, tot er uitein delijk ééntje overbleef, het cherry-rode.' Oger Lusink prijst vooral de goede smaak van Koeman en Krol. 'Het nieuwe kostuum past heel erg bij Amsterdam en bij Ajax. Ajax is een heel elegante ploeg. Een ploeg met flair, met stijl en met durf. Elegant, dat moet Ajax eerst en vooral zijn. Al die voetbalteams zien er zo ongeveer het zelfde uit. Wij hebben geprobeerd er wat anders van te maken. De opdracht was: we moeten er wat leuker en wat vrolijker uitzien dan de anderen. Dat is gelukt.' rtWTrtnrn OAAO 1A1

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 103