Ze weten het, de Zlatans, Chivu's en Vaartjes. De grote fout is nu te denken dat morgen nog mooier zal zijn. Dat wéét je niet. Zo reëel als de kans is dat Ajax de finale in Manchester haalt, zo reëel is ook de kans dat Feyenoord tweede wordt in de Holland Casino Eredivisie en aldus de plek in de voorronde van de Champions League van volgend seizoen inpikt. Alle rem men los dus, volgende week woensdag in Mil aan. Dit is het jaar, dit is het moment, dit is de kans. En als je toch nog twijfelt, vraag het dan maar eens aan Jari. (Robert Heukels, Sportweek, 15-04-2003) Vorige week bekeek ik op mijn gemak de war- ming-up van Ajax en AC Milan in de Arena. Dan kom je al snel tot de conclusie dat Ajax geen schijn van kans heeft. (Johan Derksen, VI, 16-04-2003) Ik geloof niet meer in toeval, want de jeugdige Ajacieden hielden ook de arrogante macho's van AC Milan gedisciplineerd in bedwang. Ajax heeft weer toekomst. (Johan Derksen, VI, 16-04-2003) Daarom heeft Ajax ook kansen om de halve finales van de Champions League te halen. Zolang de ploeg maar uitgaat van de kwaliteiten waar het Nederlandse voetbal ooit groot mee geworden is. Dus met goed positiespel gebruik maken van de ruimtes die geboden worden en met een goede 'simpele' techniek de bal dan rond laten gaan, tot er 2:1 of 3:2 situaties zijn gecreëerd. Hoe hoog de begroting van AC Milan ook is en hoe beroemd al hun spelers ook zijn, op dat moment is het gewoon weer 11 tegen 11(Johan Cru ij ff, De telegraaf, 22-04-2003) Wat trof u toen aan toen u in september 2000 in Amsterdam de technische man werd? 'Ach jongen, is dat nou echt de beste vraag die je hebt kunnen bedenken?' (Leo Beenhakker, VI, 23-04-2003) Je kon een speld horen vallen in de perskamer van Ajax. Koeman vouwde zijn papiertje weer dicht. Er viel nog één woord op te lezen, hele maal onderaan het blaadje. In dikke letters had Koeman met een zwarte viltstift onder zijn aan dachtspunten geschreven: LUCKY? Dat vraagte ken ruimde hij zelf uit de weg. (Dick Sintenie, Het Parool, 25-04-2003) Ik weet nog toen we verloren in 1974. Ver dwaasd en zwijgend liep ik over straat. Ook in Milaan lukte het niet erg meer de sfeer erin te houden. Zelfs de productie van onze verzame ling slechte voetbalwoordspelingen stokte (trai ner die om stokje gedrapeerd zit: Ruud Krol- mops; trainer met wie je een prijs kunt winnen: Tonnie Bruins Staatslot; criminele technisch directeur: Leo Beenhakkelaar). (Raoul Heertje, Het Parool, 26-04-2003) Morgen speelt het hoger beroep. Hoe het afloopt? Geen idee. Ik weet wel dat dit de span nendste Feyenoord - Ajax is in jaren. (Henk van Beek, Spits, 05-05-2003) Ere wie ere toekomt: de glorieuze winnaar van de andere Ajax - Feyenoord was vorige week Jan D. Swart, 'de rokende prpagandamachine van Feyenoord' zoals Sportweek hem omschreef. (Paul Onkenhout, de Volkskrant, 12-05-2003) Wij moeten natuurlijk niet paranoïde worden, (de Volkskrant denkt dat het paranoia is, maar dat is het zelfstandig naamwoord, even noteren Onkenhout) maar het lijkt er toch verdacht veel op dat de scheidsrechterij en alles wat daarmee samenhangt nou niet direkt overloopt van sym pathie jegens onze club. (Gerard Cox, Feye- noord-krant, 13-05-2003) Het funktioneren van Ronald wilden we na twee jaar toch eigenlijk maar het liefst vergeten. En dat laatste heeft natuurlijk nergens iets mee te maken, maar is te leuk om niet even op te schrijven. (Gerard Cox, Feyenoord-krant, 13-05- 2003) Een wedstrijd is een wedstrijd, alles wat daarin gebeurt hoort bij de wedstrijd. Als de wedstrijd is afgelopen, is alles daarin afgelopen. Elleboog onverkwikkelijk? Zeker. Maar daarvoor is er ook een burgerrechter. Bemoei je als simpel voet balorgaan domweg niet met dit soort zaken, al voel je je grenzeloos belangrijk. Schaf dus het schorsen op basis van waarnemingen van waar nemers en tv-beelden af, dan is er ook geen enkel punt van discussie meer. (Remco Regter- schot, Sportweek, 13-05-2003) Ik zou zo graag over de schoonheid van het spel willen schrijven, maar al dat andere overheerst. (KeesJansma, VI, 14-05-2003) Maandagavond werd Jong Heerenveen op De Toekomst kampioen van Nederland. Ajax was kansloos. Schuin achter me zag Marco van Bas ten hoe weinig toekomst een bijeengeraapt elf tal heeft. Ajax pronkte met de namen, Heeren veen met het voetbal. (Henk Spaan, Het Parool, 17-05-2003) O) 03 CL O 4-> CD +-> +-> CD CD CL C CL CD O E +-> CD co C O) 4-> ra <a +-> CD +-> CD CD O) CD CD 0O O O <\J CD -Q O O C co O 3 i "O 00 <\J E O 00 4- S- ra CD ra "O t- CD CD -O h- CD CD CD Q C O •I- 4- 4-> 4- O C -r- 3 =3 4- O O c ra -c O CD "O CD CD "O CD -O CD CD CD CD "O CD -1-3 CD CD -a E c- fa "O CD CD CD T3 CD T3 <c +-> ra T3 AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 95