Ajacied zolang je leeft Voorzitter in een turbulente transformatieperiode Nu is het dan toch zo ver. Op 1 juli zal ik de voorzittershamer aan John Jaakke hebben overgedra gen. Zoals u weet zou dit eigenlijk al vorig jaar oktober hebben plaatsgevon den, maar John bleek uiteindelijk pas medio dit jaar beschikbaar te zijn. In feite heb ik er dus een lange tijd naar toe kunnen leven en tegelijker tijd was John in de gelegenheid om alle facetten van Ajax nog beter te leren kennen. 'Je zult het wel gaan missen/ hoor ik veel mensen zeggen. 'Ja en nee/ zeg ik dan. Ja, omdat voorzitter zijn van Ajax het leukste is dat ik me kan bedenken en nee, omdat er nu veel verplichtingen van me wegvallen waardoor ik zeeën van tijd ga krijgen voor andere leuke dingen. En na veertienenhalf jaar ben ik daar eerlijk gezegd ook wei een beetje aan toe. Ik ga u niet vermoeien met een uitgebreide terugblik. Immers, u bent net zo Ajacied als ikzelf en weet dus als geen ander in detail wat zich in de afgelopen jaren allemaal heeft afgespeeld. De vele kampioenschappen en KNVB Bekers, de UEFA Cup, de Europa Cup 1, de wereldbeker, allemaal te mooi om ooit nog te vergeten. Mooie momenten werden door teleurstellingen afgewisseld, dat ook. Verwach tingen kwamen uit en soms ook niet. De bouw en de komst van de Arena was misschien nog wel het meest enerve rende en ingrijpende uit 'mijn' periode, dus begrijp ik heel goed dat u zich er aanvankelijk minder thuis heeft gevoeld. Toch meen ik te mogen constateren dat iedereen er nu aan gewend is, getuige de enorme sfeer die we dit seizoen al zo vaak hebben meegemaakt. De Arena is inmiddels het Ajax-stadion. Ik wil u graag bedanken voor de steun aan uw club en uw bestuur en aan mij in het bijzonder, gedurende die veertienenhalf jaar. Ik koester de vele contacten die ik heb opgedaan. De bezoeken aan al die Ajacieden in het land tijdens bijeenkomsten van onze supportersvereniging heb ik altijd als een warme deken ervaren. De toewijding van al die Ajacieden in die vereniging, maar ook in de OFA, is indrukwekkend. Natuurlijk zult u het wel eens niet met me eens geweest zijn, zeker. Maar ja, ook ik ben Ajacied, net als u, en heb samen met mijn collega's gemeend op bepaalde momenten de voor Ajax beste beslissing te moeten nemen. Ik wil iedereen die op Hemelvaartsdag in de Arena was hartelijk danken voor het fantastische afscheid dat ik heb gekregen. Het is voor mij een onvergetelijke dag geworden en een onverwacht mooie afsluiting van mijn periode als voorzitter bij Ajax. Ik weet dat er enkele F-siders zijn die teleurgesteld in me zijn, maar die het toch hebben opgebracht de meningsverschillen te laten varen en me met een applaus te bedanken. Dat vind ik groot van ze en het maakt me dankbaar en tevreden. Ajacied zijn is het mooiste dat er is. Je bent het en je blijft het, zolang je leeft. Ik wens u voor de toekomst al het goede en ben er zeker van dat we met Ajax weer een aantal mooie en opwindende jaren tegemoet zullen gaan. En ik verheug me erop daar straks in mijn eigen kleren uitbundig van te gaan genieten. Net als u. Michael van Praag AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003 77

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 77