Zaterdag sen, maar die werden niet benut en de goal viel aan de andere kant. Een hevig aandringend De Merino's wist in de laatste minuten de stand gelijk te trekken en keerde verdiend met een punt huiswaarts. DTS '35 - Ajax 0-2 In de laatste wedstrijd van het seizoen wonnen de zaterdagamateurs van Ajax in Epe met 2-0 van DTS '35. Ajax was veel sterker dan de tegenstander, maar net als in een aantal eer dere wedstrijden ontbrak het de kampioens- ploeg aan killerinstinct. Het duurde een half uur voor dat Lenny Macnack de ope ningstreffer liet aantekenen, al had Cleon Banel al eens de doellat getroffen uit een vrije trap. Met 0-1 gingen de ploe gen de rust in. In de tweede helft bleef Ajax sterker en speelde het voorna melijk op de helft van DTS, dat zelf geen enkele kans wist te creëren. Ajax kwam op 0-2 door Dick Krommenhoek, die scoorde nadat Cleon Banel opnieuw de lat boven de DTS- doelman had getroffen. Ajax kreeg in het vervolg van het duel nog wel wat kansen maar de uitstekende doelman van de thuisclub stond geen tegen treffers meer toe. Na afloop was er nog een feestje. De vaste supporters van het zaterdagteam zetten doelman Dennis van der Wal extra in de bloemetjes en benoemden hem tot Mister Ajax Zaterdag 1, wegens jaren lange trouwe dienst voor de ploeg. De bloemen gingen gepaard met een oorkonde en een Ajax- beeldje namens de vaste aanhang. Wim Heisterkamp cd Montfoort 2 - Ajax 2 1-2 Huizen 2 - Ajax 2 0-3 Spakenburg 2 - Ajax 2 4-1 WA/Spartaan 2 - Ajax 2 (beker) 1 -4 Ajax 2 - IJsselmeervogels 2 (beker) 4-1 Valleivogels 2 - Ajax 2 4-2 Ajax 2 - Quick 1890 2 (beker) 6-3 Ajax 2 - De Kennemers 2 (beker) 6-1 Ajax 2 kampioen; algemeen kampioen schap van Nederland: derde plaats Ajax 3-Swift 2 0-1 Roda '46 2 - Ajax 3 1-1 Ajax 3 - Volendam 3 1-0 Huizen 3 - Ajax 3 0-1 Ajax 3 - Eemdijk 2 5-0 Beslissingswedstrijd: Swift 2 - Ajax 3 3-2 Ajax vet - Kon. HFC vet 2-0 Ajax vet - Sloterpark/ACS vet 6-2 Ajax vet - RKAV vet 2-1 KSJB vet-Ajax vet 2-5 Ajax vet - Flamingo vet 4-5 Het kampioen schap van het eerste zaterdag elftal levert rechtstreekse promotie op naar de hoogste klasse van het zaterdag- amateurvoetbal. Jamal Ahaddouch was veelvuldig ongrijpbaar voor de Helderse ver dedigers. Twee maal moesten zij aan de noodrem trekken tegen de rappe Ajacied, beide keren kreeg Ajax een penalty. Ajax - De Merino's 1-1 Nadat de zaterdag 1 zich in de bekerontmoeting tegen de Zuidvogels door een 2-3 nederlaag niet had weten te plaatsen bij de laatste zestien, speelde het elftal van trainer Bob de Klerk in de laatste thuiswedstrijd in de competitie met 1-1 gelijk tegen De Merino's uit Veenendaal. Het werd helaas een wat teleurstellende verto ning van de kampioen van de eerste klasse. De Merino's knokten nog voor een goed resultaat in de derde periode, en Ajax kon geen moment het normale niveau bereiken. Weliswaar had de thuisploeg een veldoverwicht, maar Ajax speelde niet nauwkeurig genoeg om de gasten echt in de problemen te brengen. Tot een vijftal minuten voor de rust, toen Cleon Banel een per fecte steekbal gaf aan Gerben Drost, die fraai scoorde: 1-0. In de tweede helft werd het voetbal soms net zo slecht als het weer. Lange tijd bleef de 1-0 op het bord staan. Met name doelman Dennis van der Wal was in grote vorm en ranselde in de 63ste minuut schitterend een vrije schop uit de hoek van zijn doel. Ook Ajax kreeg nog een aantal zeer fraaie kan-

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 64