Ajax zaterdag kampioen Zaterdag Volgend seizoen komt het eerste zaterdagelftal van Ajax weer in de hoofdklasse uit. De ploeg van trainer Bob de Klerk veroverde met de winst in de uitwedstrijd tegen HCSC '35 het kampioenschap in de eerste klasse. Helaas pak ten de zaterdagamateurs, die hun beste speler Jamal Akachar zagen vertrekken naar de profafdeling van Ajax, niet de dub bel. Ajax werd door Zuidvogels uitgeschakeld voor beker. Cleon Banel in de kampioenswed strijd tegen HCSC. Banelopende de score uit de eer ste van twee toe gekende straf schoppen. Montfoort - Ajax 0-2 In de uitwedstrijd tegen nummer laatst Mont foort ondervond Ajax veel fysieke tegenstand van de thuisploeg. Ajax loste dit volwassen op, al ging dat helaas ten koste van het voetbal. De defensie speelde een bijna foutloze wedstrijd en het middenveld was bijzonder alert in het storen van de Montfoortse aanvallen. De voorhoede had het deze keer extra moei lijk. Niet alleen was de aanvoer minimaal, maar daarnaast ging bij bijna iedere aanval de vlag van de assistent-scheidsrechter de lucht in. Bij rust was het dan ook nog 0-0. Na de thee was de scheidsrechter wat meer op de lijn van zijn assistent te vinden, maar toch werden nog twee zuivere goals weggevlagd. Uiteindelijk wist Ajax de wedstrijd toch met 0-2 in zijn voordeel te beslissen. Eerst scoorde Cleon Banel uit een diagonale dieptepass van Demi Demirtas en tien minuten voor het einde maakte Lenny Macnack aan alle onzekerheid een eind. Hij reageerde, na een voorzet over de rechterflank, net iets sneller dan de laatste man van Montfoort en rondde vervolgens beheerst af: 0-2. Beursbengels - Ajax 0-0 Hoewel de zaterdagamateurs de punten met de Beursbengels moesten delen (0-0), boekte het team op zaterdag 5 april toch een grote winst. Jamal Akachar, tot in november nog spe lend voor de zaterdag 1, maakte namelijk 's avonds zijn debuut in het eerste elftal. Een unicum, want iets dergelijks heeft zich in de geschiedenis van het zaterdagvoetbal bij Ajax nog niet eerder voorgedaan. Wel gingen Den nis Gerritsen en Patrick Zwaanswijk hem voor in het betaalde voetbal, maar dan bij een andere club. De wedstrijd tegen Beursbengels had Ajax al het kampioenschap kunnen opleveren. Maar de tegenstander streed tegen degradatie en weigerde Ajax de punten cadeau te doen. In de eerste helft kregen de Beursbengels de beste kansen en moest Raymond Homoet tot twee maal toe een bal uit de uiterste hoek ran selen, hetgeen hij met verve deed. Na de hervatting was Ajax duidelijk de betere ploeg en kreeg het een aantal goede kansen. Na een kwartier moest de lat binnen twee minuten twee maal redding brengen voor de gastheren. Eerst trof een schot van Gerben Drost het houtwerk en direct daarna kopte Lenny Macnack een perfecte voorzet van Roy Collé tegen de dwarsligger. Omdat de Ajax- defensie verder ook geen kansen weggaf, bleef de stand zoals hij aan het begin van de wed strijd was. AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 62