Jeugd winterstop zijn we toch nog aardig bijgetrokken en ik vind dat we in de tweede helft van het seizoen fantastisch gepresteerd heb ben. Tot aan de laatste wedstrijd tegen Heerenveen hadden we zeven punten verspeeld in dertien, veertien wedstrijden. Al die punten verloren we zwaar onverdiend, zoals uit tegen PSV. Die wedstrijd hadden we gewoon moeten winnen, maar we bleven op 1-1 steken.' Achteraf gezien heeft de uitwedstrijd tegen De Graafschap Ajax genekt. De ploeg van Blind verloor knullig met 1-0 van de degra dant, een uitslag waar vooraf geen rekening mee gehouden was. Blind: 'We lieten daar enorme kansen onbenut waardoor we ver loren. In het duel tegen Den Haag thuis dreunde de zeperd tegen De Graafschap nog door, waardoor we een draak van een wed strijd speelden. Uiteindelijk bleven we toch nog in beeld voor het kampioenschap doordat de concurrentie veel meer punten liet liggen. Tegen Heerenveen konden we niet meer brengen wat we daarvoor wel opgebracht hadden. En dat was jammer. Net als elke wedstrijd heb ik ook die wedstrijd geanalyseerd met de jon gens. Niet emotioneler dan ik bij andere wedstrijden heb gedaan. Uiteindelijk kwam eruit dat de spanning misschien te groot is geweest. Anders zijn de fouten die gemaakt zijn, niet te verkla ren.' Doorstroming Blind is uitermate tevreden over de vooruitgang van een groot aantal van zijn jongens. Aan het begin van het seizoen startte hij toch met een vrijwel nieuwe selectie. Een behoorlijk aantal spe lers heeft een goede ontwikkeling doorgemaakt, te meer omdat het veel meer dan andere jaren een echte mix was van een klein aantal tweedejaars A-junioren, een groot aantal eerstejaars A- junioren en een viertal B-junioren. Blind: 'Met name de eerste jaars A- en de B-junioren hebben veel progressie gemaakt. Het is natuurlijk aantrekkelijk, als je sport bedrijft, dat je tot op de laat ste dag in de strijd zit. Dat hebben we bewerkstelligd na een desastreuze start. Een belangrijke voorwaarde om tot een hoger niveau te komen is dat je ergens om meespeelt. Dat werkt door in de trainingsweek, het motiveert en daardoor gaat de ontwik keling van spelers ook gemakkelijker en sneller. In die zin heeft het seizoen zin gehad. Daar gaat het om.' Het eind van het seizoen is de tijd om te bekijken wie door schuift naar Jong Ajax, wie in de Al blijft en wie mogelijk zijn heil bij een andere club moet gaan zoeken. Alle jongens van de selectie hebben opgelucht adem kunnen halen. Geen enkele speler hoeft de club te verlaten en er gaan zeker zeven spelers naar Jong Ajax, te weten: Daniël de Ridder, Etienne Esajas, Robin Muller van Moppes, Rasmus Lindgren, Jerol Promes, Randy Rus- tenberg en Fred Benson Erchia. Het afgelopen seizoen kwam het al wekelijks voor dat spelers van de Al meededen met Jong Ajax, ook al waren zij daar volgens Blind nog niet aan toe. Eerder was het een beloning voor een jongen als hij het tweede mocht aan vullen, maar het afgelopen seizoen gebeurde het geregeld omdat Jong Ajax te weinig spelers had. Blind: 'Het feit dat er zeven spe lers doorstromen naar het tweede houdt in dat die groep op sterkte gebracht wordt. Zoals het er nu uitziet zal Jong Ajax uit veertien spelers bestaan, waardoor de doorstroming van de spe lers van de Al wat gedoseerder zal zijn, dus meer gericht op de kwaliteit van de spelers. Ze moeten eraan toe zijn.' Simone Tacx Het sprookje is uit. Verslagen druipen Etienne Esajas, Randy Rustenberg en keeper Kenneth Vermeer af na de nederlaag tegen Heerenveen. Hedwiges Maduro torent hoog boven de Heerenveen- defensie uit. werden, werden niet meer benut en Heerenveen nam de kam- pioensschaal van Ajax over. Danny Blind was na afloop van het duel zeer teleurgesteld. Hij miste de vonk bij zijn jongens. 'Juist in zo'n wedstrijd moet je het beste in je boven halen. Ze leken niet te beseffen dat het om het kampioenschap ging. Ik kan er mee leven dat we het niet hebben gered, maar met de manier waarop heb ik grote moeite.' Zinvol seizoen Ondanks de grote teleurstelling over de cruciale slotwedstrijd kijkt Blind tevreden terug op het afgelopen seizoen. 'We hebben een moeizame start gehad, die ik niet vond stroken met de manier waarop we voetbalden. Ik vond dat we aan de verkeerde kant bleven hangen. Vijf wedstrijden gespeeld en maar één punt gaat je niet in je koude kleren zitten. Je bent tenslotte wel Ajax. Dat is men hier niet gewend en ikzelf ben dat ook niet. Voor de 60 AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 60