In de voorlaatste competitiewed strijd had Ajax grote moeite met degradant De Graafschap. Twee maal moest Ryan Babel eraan te pas komen om de zege veilg te stel len. zijn weggekomen. Gezien het aantal kansen dat Fortuna kreeg, had de ploeg recht gehad op een gelijkspel.' Maar opnieuw waren de drie punten binnen en Ajax kon nog steeds naar boven kijken. Vitesse en Heerenveen moesten in het belang van Ajax zeker nog een keer gelijkspelen om het gat te verkleinen. In die periode stond de Al twee punten achter op de Arnhemmers en vijf op de Friese ploeg. Maar de laatste wachtte nog een duel in Amsterdam, en dat kon, als het een beetje meezat, weieens de beslissing brengen. D-day Voorwaarde voor een competitieverloop met een ontknoping op de slotdag was dat de mannen van Blind zelf de resterende wed strijden zouden winnen. Dat deden ze, zij het niet zonder moeite. In navolging van het eerste elftal won de Al in Nijmegen met 2-1 van NEC. De zege werd pas in blessuretijd binnengehaald. Ajax controleerde vanaf de aftrap het spel en kwam dan ook terecht op voorsprong door een treffer van Hedwiges Maduro. Na rust kreeg de Al twee dotten van kansen om de voorsprong te vergo ten, maar verzuimde het dit te doen. Door een fout in de opbouw van Ajax kwamen de Nijmegenaren zelfs op gelijke hoogte. Pas in blessuretijd werd orde op zaken gesteld. Na een perfecte voorzet van de jonge Tom de Mul kwam de bal op het hoofd van Ryan Babel en die maakte het uitstekend af. In het weekeinde na de overwinning op NEC keek Ajax, dat thuis speelde tegen De Graafschap, met een schuin oog naar het duel Heerenveen - Willem II. Als de Friezen niet verder zouden komen dan een gelijkspel, bleef Ajax in de race voor de titel. En Heerenveen speelde gelijk! Door zelf met 5-4 van De Graaf schap te winnen raakte Ajax alsnog in een titelstrijd verwikkeld. Die noodzakelijke zege op hekkensluiter De Graafschap was ove rigens onnodig zwaarbevochten. Al na een kwartier spelen stond een 2-0 voorsprong op het bord, maar Ajax liet de ploeg uit Doe- tinchem terug in de wedstrijd en zelfs tot twee maal toe op voor sprong komen. Ryan Babel moest er vervolgens twee maal aan te pas komen om orde op zaken te stellen en Ajax in de race te houden. Toen was het D-day. Ajax was helemaal klaar voor Heerenveen, zo leek het tenminste. Bij winst zou de Al op gelijke hoogte komen met de Friezen en zou een beslissingsduel op neutraal terrein moeten uitmaken wie zich kampioen van Nederland mocht noemen. Ajax moest winnen, terwijl Heerenveen genoeg had aan een gelijkspel om de landstitel te grijpen. Helaas ein digde het sprookje op de eigen Toekomst. Na een matige eerste helft was de tweede niet veel beter. Negen minuten na rust ging het mis en kwam Heerenveen op voorsprong. Nog geen tien minuten later werd de achterstand verdubbeld. De wedstrijd leek gespeeld totdat Daniël de Ridder een prachtige vrije trap nam. Hedwiges Maduro had voor de ommekeer kunnen zorgen. Maar zijn penalty, toegekend na een handsbal in de zestien, belandde op de paal. Met nog minder dan een kwartier te spelen leek het elftal er niet meer in te geloven. De kansen die nog gecreëerd AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003 59

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 59