Zinderende slotfase v«or ;\jax m Het hoogste jeugdelftal van Ajax kende een slotfase van de competitie die even spannend was als de start beroerd was. Na de eerste wedstrijden van dit seizoen gaf geen mens meer een cent voor de kansen van de Al om ook maar in de buurt van de titel te komen, maar het tij keerde en uiteindelijk bleef het tot aan de finish zinderend spannend. De eerste vijf wedstrijden van het seizoen leverden Ajax welge teld één punt op. Een Ajax-waardige eindklassering leek toen al buiten bereik te liggen en dat de Al in de eindfase van de competitie nog mee zou doen om het landskampioenschap was zelfs helemaal onvoorstelbaar. Maar de junioren van Danny Blind herstelden zich van de klappen die zij in het begin van de com petitie kregen en streden dapper door. Punt na punt werd bin nengesleept en de opmars naar de top werd gestaag doorgezet. De laatste vier wedstrijden werden gewonnen en er werd slechts één keer gelijkgespeeld, terwijl de concurrentie veel punten liet liggen. De thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag behoorde tot de mindere wedstrijden van de tweede seizoenshelft. Op de eigen Toekomst kwam de Al zelfs met 1-0 achter. Gelukkig werd het door een doelpunt van Etienne Esajas nog gelijk. Maar daar bleef het bij. Danny Bind omschreef die wedstrijd na afloop als een desa Randy Rusten- berg is een van de A-junioren die volgend seizoen de overstap naar Jong Ajax maakt. streuze vertoning. Aangezien de naaste concurrenten Vitesse en Heerenveen respectievelijk verloren en gelijk speelden, bleef de schade beperkt. Een week later werd wederom een thuiswedstrijd afgewerkt. Dit maal kwam Willem II op bezoek. Nu werd wel een zege behaald, al was het een magere. Vooral in de eerste helft werd erg goed gevoetbald. Bij rust had de ploeg al met 4-0 voor kunnen staan. Maar pas na een half uur spelen werd de superioriteit omgezet in een doelpunt. Tom de Mul bleek na afloop de matchwinnaar want het bleef 1-0. Door de winst op Willem II klom Ajax naar de derde plaats. In Sittard tegen Fortuna werd de zegereeks voortgezet. De Lim burgers waren niet opgewassen tegen de Ajacieden, ook al kre gen zijn wel enkele kansen. Doordat die niet benut werden, ver trok Ajax uiteindelijk met een 2-0 overwinning, waar Danny Blind erg tevreden mee was: 'Ik moet toegeven dat we daar niet slecht AJAXMAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 58