Voor Jussi Kuj Ajax 2 Michael Krohn-Dehli, Gabriel Mofokeng, José Valencia én Jussi Kujala.' Van't Schip vindt dat de Finse middenvelder nog niet heeft gebracht wat hij zou moeten brengen. 'Vanwege een huidaandoening heeft Jussi medicijnen moeten slikken. Daardoor was hij conditioneel niet optimaal. En het grootste gedeelte van het seizoen heeft hij op een posi tie gespeeld die niet de zijne is, namelijk rechts achterin. Maar dat kwam ook omdat hij me als middenvelder nog niet heeft kunnen overtui gen. Ik vind wel dat Jussi heel erg bereid is om hard te trainen en te leren. Misschien heeft dat dit seizoen een beetje tegen hem gewerkt. Hij was daar wellicht te veel mee bezig.' Kujala is zelf ook niet tevre den over zijn eigen spel dit seizoen. 'Ik heb wel veel wedstrijden in de basis gestaan, maar dat kwam ook omdat er weinig competitie was. Na de A-junioren moest ik echt wen nen aan het hogere tempo en de MAGAZINE JUNI/JULI 2003 Komend seizoen wordt voor Jussi Kujala (20) het jaar van de waarheid. Krijgt de Fin in 2004 een nieuw contract of moet hij zijn heil elders zoeken? In Amsterdam voelt hij zich na drie jaar behoorlijk thuis, maar bij Jong Ajax heeft hij zijn draai nog niet gevonden. 'Volgend seizoen wil ik beter spelen.' In de stromende regen speelt Jong Ajax op 12 mei de laatste wedstrijd van de competi tie. De Amsterdamse beloften verliezen op de Toekomst van de terechte kampioen, Heeren veen (1-3). Het enige Ajax-doelpunt komt uitge rekend op naam van Richard Witschge, die met een schitterende boogbal doelman Boy Water man verschalkt. Witschge weet zich omringd door een flink aantal teamgenoten uit de A-selectie en door A-junioren. Jussi Kujala is deze wedstrijd een van de weinigen die vast in Jong Ajax spelen. In de beginfase is hij gevaar lijk met een afstandsschot, maar verder speelt hij een onopvallende wedstrijd. Twee dagen later vertelt de Fin in het Neder lands dat Jong Ajax een lastig seizoen achter de rug heeft. Kujala: 'Vooral na de winterstop speelden we bijna iedere week in een andere opstelling. Een aantal jongens is in de loop van het seizoen vertrokken. Het werd steeds stiller in de kleedkamer. Soms speelden we met een hoop spelers uit het eerste, dan weer met vijf of zes A-junioren. Daardoor ontbrak dit seizoen het echte teamgevoel.' Trainer John van 't Schip moet helaas beamen dat de voortdurende veranderingen zijn elftal geen goed hebben gedaan. In totaal gebruikte hij maar liefst vijfenvijftig spelers. Van 't Schip: 'Spelerswisselingen zijn normaal in het tweede elftal. Je hebt altijd te maken met doorstroming of spelers uit het eerste die weer wedstrijdritme moeten opdoen. Maar dit seizoen was het wel heel extreem. De helft van de posities moest ik elke week anders invullen, waardoor we geen automatisme in de ploeg kregen. Mijn vaste kern van veldspelers bestond slechts uit vijf man: Jamal Akachar,

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 54