Ajax 2 niet zou gaan, te zoeken naar een opportunistische speelwijze. Verder moest er gegokt worden op fouten van de tegenstander. Na 24 minuten verspeelde de thuisploeg inderdaad de bal. De opkomende Jamal Akachar dreigde de bal op te pikken, maar werd door een verdediger onderuit gelopen. De scheidsrechter kende Ajax een vrije trap toe, die door Michael Krohn-Dehli werd binnengeschoten. Ajax kreeg de gehele wedstrijd kansen om de voorsprong op te voeren, maar José Valencia, Sergio Cameron en invaller Rasmus Lindgren kregen de bal maar niet in de goal. Een schot van Robin Muller van Moppes belandde zelfs op de lat. Het missen van de kansen had overigens geen gevolgen. De Ajax- defensie gaf niets weg, zodat Maarten Stekelenburg bij zijn ren tree weinig te doen had. De doelman kampte vijf maanden met een polsblessure en was blij dat hij weer eens onder de lat stond. Stekelenburg: 'Ik wilde laten zien dat ik nog steeds kan keepen, maar ik kreeg vandaag weinig te doen.' Jong Ajax stelde door de 1-0 overwinning wel de derde plaats in de competitie zeker, waardoor aan één doelstelling voor dit seizoen - bij de eer ste vijf eindigen - voldaan is. Links: André Bergdolmo is blij nadat hij koelbloedig de winnende penalty heeft binnenge schoten. Rechts: Richard Witschge haalde tegen Heerenveen als een van de wei nige A-selectie spelers zijn niveau. Boven dien maakte de middenvelder met een schitte rende lob het enige Ajax-doel- punt. Kampioen Nog voordat Jong Ajax zich kon opmaken voor die finale, stond het laatste competitieduel op het programma. Tegenstander in de stromende regen op de Toekomst was koploper SC Heeren veen, dat aan één punt genoeg had om kampioen te worden. De Friezen lieten zien de terechte kampioen van de Beloftencompe- titie te zijn. Het elftal is fysiek sterk, doelgericht en in tegenstel ling tot Jong Ajax een ingespeeld team. Na een goede openings fase van de Amsterdammers zette Heerenveen de wedstrijd naar zijn hand, ondanks het feit dat Van 't Schip over zes A-selectie spelers beschikte. 'Maar de meesten haalden hun niveau niet. Het is de bedoeling dat de jonge talenten zich aan hen kunnen optrekken. Dat zat er vandaag helaas niet in,' aldus Van 't Schip. Heerenveen was veelvuldig gevaarlijk voor de goal van Maarten Golden goal Op de weg naar het andere doel, het winnen van de Amstel Cup voor tweede elftallen, trof de ploeg van John van 't Schip rivaal FC Utrecht. Na afloop van de halve finale karakteriseerde de trai ner de wedstrijd als 'erbarmelijk slecht'. Daarmee had hij niet te veel gezegd. Ajax verloor bijna alle onderlinge duels en zakte steeds verder terug richting het doel van Maarten Stekelenburg. Het was aan de weer fitte keeper te danken dat de Ajacieden er überhaupt een verlenging uit sleepten. De veel feller spelende Utrechters doken regelmatig op voor de goal van Stekelenburg, die inzet na inzet pareerde. Het verbaasde trainer Van 't Schip dat zijn ploeg met zo weinig bezieling speelde. Hij had er toch zo op gehamerd dat het winnen van de beker de enige manier was om ook volgend seizoen te kunnen meedoen aan het 'grote' Amstel- Cuptoernooi. 'Ik heb me in de rust dan ook kwaad gemaakt.' Maar pas een kwartier voor tijd leken de beloften, met Victor Sikora, Nourdin Boukhari, Davide Mendes da Silva en Nigel de Jong in hun midden, aan te zetten. FC Utrecht raakte daardoor enigszins vermoeid, zodat in de verlenging de beste papieren voor Ajax waren. Na twaalf minuten kreeg Michael Krohn-Dehli de bal eindelijk wel voor, die door invaller Sergio Cameron bin nengegleden werd. Door de golden goal van Cameron plaatste Ajax zich voor de finale van de beker voor tweede elftallen. Stekelenburg, die zich lang staande hield, maar in de 25ste minuut de bal uit het net moest halen. Spits Georgios Samaras had aan de rechterkant Jelle van Damme van zich afgeschud waarna hij strak voor gaf op Haarala Hanna, die de koploper op voorsprong bracht, 0-1. Nog voor rust hadden de Friezen op 0-3 kunnen komen, maar Samaras kopte eerst op de lat en schoot daarna voor open doel hoog over. Meteen in de tweede helft was het weer gevaarlijk in de buurt van het Ajax-doel, maar ook Stephan van Hoving faalde in de afwerking. John van 't Schip pro beerde met twee wissels het tij te keren. Gerard Aafjes en Rachid Tiberkanine vervingen Daniël de Ridder en Gabriel Mofokeng. De omzetting hielp niet. In de 56ste minuut pareerde Stekelenburg een kopbal van Ramano Denneboom knap, maar de rebound werd door Samaras alsnog ingeschoten. Richard Witschge gaf Ajax daarna een korte impuls. De gretige middenvelder begon aan een mooie solo en verschalkte doelman Boy Waterman met een schitterende lob, 1-2. Jamal Akachar leek de thuisploeg op gelijke hoogte te brengen, maar zijn harde schot ging naast. Een AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 52