Jong Ajax wint t Aangezien Jong Ajax over een kern van slechts vijf spelers beschikte en het voortdu rend wisselde van samenstelling, heeft de ploeg van trainer John van 't Schip het hele maal niet slecht gedaan met de derde plek in de Beloftencompetitie. Bovendien won Ajax 2 de Amstel Malt Cup, waardoor het volgend seizoen weer ervaring op kan doen in het 'grote' bekertoernooi, waarin dit jaar verdienstelijk de achtste finale bereikt werd. Voor de wedstrijd tegen de hekkensluiter van de Beloftencom petitie moest trainer John van 't Schip op het laatste moment zijn team wijzigen. Davide Mendes da Silva kreeg vlak voor het vertrek naar AZ te horen dat hij met Jong Oranje meeging naar Moldavië. Dwight Tiendalli werd van de rechtsbackpositie naar het centrum geschoven, waardoor Jussi Kujala naar rechtsachter zakte en Nourdin Boukhari zijn vertrouwde linksbuitenplek moest verruilen voor de positie achter de spits. Etienne Esajas moest hierdoor ook aan de bak, en wel vanaf de linkerflank. Met slechts drie wissels was de bank karig bezet. 'Ik heb nog geprobeerd jon gens van de zaterdag-selectie te krijgen, maar die moesten gewoon werken. Andere A-junioren hadden studieverplichtin gen,' treurde van 't Schip. De trainer had zijn team vooraf gewaarschuwd voor onderschatting van de Alkmaarders. 'We hebben hier nog nooit een gemakkelijke wedstrijd gespeeld. Ik heb ze ook het verloren uitduel tegen het laaggeklasseerde ADO Den Haag voor ogen gehouden. AZ heeft niets te verliezen. Daar Aanvoerder José Valencia in actie tegen ADO. moet je je op instellen.' De Ajacieden leken de aanwijzingen van de coach niet te volgen. Aan gezien de gehele defensie inclusief Robert Zwin- kels stond te slapen, kon Robin Bakker van bui ten het strafschopgebied de bal in het Ajax-doel schuiven, 1-0. Niet geheel onverdiend overigens, want de Alkmaarders, die net als de Amsterdam mers vijf A-junioren hadden opgesteld, begon nen goed. Maar ook Ajax creëerde kansen (Boukhari, Esajas) en kwam vlak voor rust op gelijke hoogte. Aanvoerder José Valencia rondde een prima aanval vanaf de rechterkant zelf ver rassend af. Aan het eind van de eerste helft speelde Ajax gedurfd en geconcentreerd, maar na rust was dat niet meer het geval. Een aantal jongens miste de frisheid, aangezien zij drie wedstrijden per week afwerken. In de 71ste minuut raakte Ajax zijn keeper kwijt. Nadat Robert Zwinkels, die eerder die week een contract bij de club tekende, door Tim Appelman op zijn enkel was geraakt, snelde hij de dader tientallen meters achterna. Zijn teamgenoten probeerden de doel man nog in bedwang te houden, maar Zwinkels gaf Appelman zo'n flinke duw dat de scheids rechter niets anders kon doen dan hem het veld uit te sturen. Hoewel spelend met tien man kreeg Ajax de ruimte om op voorsprong te komen. Boukhari miste echter op een haar na het doel zodat de stand op 1-1 bleef hangen. Teleurstellend, vond Van 't Schip. 'We hebben hier twee punten verloren,' aldus de trainer. 'Het kam pioenschap was al bijna onmogelijk, maar de illusie als eerste te eindigen, hoeven we nu helemaal niet meer te hebben.' Rust Tien dagen later reisde de ploeg af naar Rotterdam voor de klas sieker tegen Feyenoord. Opvallende aanwezige in het Amster damse beloftenteam was Jari Litmanen, die na zijn blessure wat wedstrijdritme kon opdoen. De aanwezigheid van de Fin bracht veel rust in de jonge ploeg. 'Rondom Jari deden de andere spe lers goed hun werk, waardoor we weer eens goed voetbal lieten zien. We hadden telkens een man meer op het middenveld,' ver klaarde John van 't Schip. Al na een half uur stond de ploeg dan ook op een 2-0 voorsprong. Nourdin Boukhari maakte de eerste treffer uit een hoekschop van Michael Krohn-Delhi. De tweede kwam op naam van Litmanen. Nadat Jamal Akachar was onder uitgehaald in het strafschopgebied, schoot de Fin beheerst de toegekende penalty binnen. Feyenoord, met Zoetebier, Song en Leonardo, kreeg wel kansen, maar door sterk optreden van Joey Didulica - in de goal voor de geschorste Robert Zwinkels - lukte het de Rotterdammers niet om deze te verzilveren. In de tweede helft bekroonde Ajax zijn goede spel met een derde doelpunt. Na een prachtige aanval schoot Boukhari de bal van veraf binnen. 50 AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 50