Ajax - SC Heerenveen 3-0 (1-0) Scoreverloop: 45. Sikora 1-0, 63. Chivu 2-0,86. Sikora 3-0 Scheidsrechter: Jack van Huiten Ajacied van de wedstrijd Links: Zlatan Ibrahimovic heeft vijf wedstrijden schorsing erop zitten en staat weer in de spits. Rechts: Victor Sikora bekroont zijn goede invalbeurt met twee doelpunten. Coach: Ronald Koeman Selakovic, Sibon, Denneboom (68. Samaras) Coach: Foppe de Haan Richard Witschge speelt zijn laatste wedstrijd voor Ajax. De reservebank met André Bergdolmo. De Noor kwam de tweede helft van het sei zoen niet veel in actie. Bijzonderheden Op de slotdag van het sei zoen heeft Ajax nog een theoretische kans op het kampioenschap. Als PSV ten minste verliest bij FC Gronin gen. Maar in het Oosterpark Stadion is een 'salonremise' een feit, hoewel beide ploe gen beweren daar geen afspraken over gemaakt te hebben. Ajax maakt overi gens niet de indruk nog in de titel te geloven tegen Heeren veen, dat nog kans heeft op Europees voetbal. Het duel zit lange tijd muurvast. Richard Witschge speelt zijn laatste officiële wedstrijd voor Ajax. Ronald Koeman gunt de in Amsterdam mate loos populaire middenvelder een basisplaats tegen de Frie zen. Geheel in stijl begint Witschge de wedstrijd door met een hakje Heerenvener Marcel Seip te 'poorten'. Zlatan Ibrahimovic mag na vijf wedstrijden schorsing eindelijk weer meedoen. De Zweedse spits imponeert niet, maar staat wel aan de basis van Ajax' eerste doel punt. In de slotminuut van de eerste helft schiet Ibrahimo vic keihard op doelman Vonk, die de bal moet loslaten. Vic tor Sikora, al snel ingevallen voor de geblesseerde Pie- naar, scoort uit de rebound. In de tweede helft speelt Ajax iets beter. Cristian Chivu scoort nadat Andy van der Meyde de bal met een nood gang voor het doel gebracht heeft. Bij de 2-0 komt er een einde aan de loopbaan van Witschge bij Ajax. Op de schouders van zijn ploegge noten verlaat hij onder een staande ovatie het veld. In de slotfase bekroont Sikora zijn goede invalbeurt met zijn tweede treffer. Een lob van Rafael van der Vaart mislukt en de kleine Sikora kopt de bal van zestien meter in het doel. Na afloop neemt het publiek behalve van Witschge ook afscheid van Aron Winter, Henk Timmer, Davide Men- des da Silva en voorzitter Michael van Praag. Joey Didulica kan wegens een neusoperatie niet bij de cere monie aanwezig zijn, maar wordt wel uitgeluid. AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 49