Twente - Ajax 1-2 (0 1 1 FC -0) Holland Casino Eredivisie - zondag 25 mei 2003 - Arke Stadion, Enschede -13.300 Scoreverloop: 64. Chivu 0-1 (pen), 82. Van der Vaart 0-2, 90. John 1-2 Scheidsrechter: Dick van Egmond FC Twente: Boschker; Van der Weerden (65. Booth), Grujic, Pothuizen, Heubach; Cziommer (78. Van der Doelen), El-Brazi, Ouédraogo, Polak; Cairo, Houwing (46. John) Coach: René Vandereycken Ajax: Lobont; De Jong, Yakubu, Chivu, Maxwell; Pienaar, Galasek, Sneijder; Van der Meyde (86. Boukhari), Van der Vaart, Sikora (75. Pasanen) Coach: Ronald Koeman Links: Wesley Sneijder geeft de bal strak voor. Rechts: Cristian Chivu is na twee duels schorsing weer van de partij. Andy van der Meyde speelt geen goede wedstrijd, maar is wel betrokken bij de beide Ajax-goals. Bijzonderheden Op de voorlaatste speeldag stelt Ajax de tweede plaats zeker. De Amsterdammers winnen van FC Twente en Feyenoord komt bij Willem II niet verder dan 1-1. Door het grote verschil in doelsaldo is Ajax vrijwel onmogelijk te achterhalen. Bij FC Twente speelt Sander Boschker zijn laatste thuiswedstrijd voor de club. Hij staat op de nominatie om door Ajax aangetrokken te worden. Alle speculaties over verstrengelde belangen wor den door de doelman in de kiem gesmoord; hij keept een uitstekende wedstrijd. Ajax heeft het lang moeilijk tegen de Tukkers. De thuis ploeg weet een aantal keer gevaarlijk op te komen. De Twente-spelers missen echter precisie in hun doelpogingen of vinden de tevens voortref felijk optredende Bogdan Lobont op hun weg. Andy van der Meyde, die samen met Victor Sikora de vleugels bezet, forceert de beslissing. Een kwartier na rust verdient de aanvaller een penalty na een overtreding van Van der Weerden. Cristian Chivu, terug van een schor sing, schiet uiterlijk onbewo gen de strafschop in. In de slotminuten is Van der Meyde opnieuw bij de goal betrok ken. Hij onderschept een pass van Grujic en zet Rafael van der Vaart vrij voor het doel, die weer eens fraai afrondt. Op slag van het eindsignaal maakt John er uit een vrije trap van Polak nog 1-2 van. O Commentaar 'Zonder Zlatan hebben we vaak gescoord en alles gewon nen. Toch ben ik blij dat hij er volgende week tegen Heeren veen weer bij is.' (Ronald Koe man) "Wij hebben de tweede plek meer verdiend dan Feyenoord. Van de grote clubs hebben wij het moeilijkste programma gehad.' (Ronald Koeman) 'De landstitel zit niet meer in mijn hoofd. Daarvoor moeten te veel rare dingen gebeuren, tj Bovendien hebben FC Gronin gen en PSV beide één punt nodig. Als zij het op een akkoordje gooien, ben je kansloos.' (Ronald Koeman) De Ajacieden, spelend in het nieuwe uitshirt, peppen elkaar op voor de wedstrijd. AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 47