- De Graafschap 7-1 (2-1) Ajax Holland Casino Eredivisie - zondag 18 mei 2003 - Amsterdam Arena - 49.300 Scoreverloop: 3. Van de Haar 0-1, 16. Van der Vaart 1-1,45. Van der Vaart 2-1,63. Sneijder 3-1, 67. Galasek 4-1 (pen), 72. Pienaar 5-1, 76. Maxwell 6-1, 89. Boukhari 7-1 Scheidsrechter: Jan Wegereef Ajax: Lobont; Trabeisi, De Jong, Yakubu, Maxwell; Galasek, Litmanen (46. Sikora), Sneijder (69. Witschge); Pienaar (79. Boukhari), |Van der Vaart] Van der Meyde Coach: Ronald Koeman De Graafschap: Wevers; Bot, Bakens, Berck Beelenkamp, Van der Kruis, Hermans; Leonardo (69. Karaca), Hertog, Van Leerdam, Culina; Van de Haar (77. Zafarin) Coach: Peter Bosz Bijzonderheden Cristian Chivu zit tegen degra datiekandidaat De Graafschap zijn laatste wedstrijd schor sing uit. Petri Pasanen is geblesseerd, zodat er met Nigel de Jong en Yakubu een nieuw centraal verdedigings duo staat. Dat het voor Ajax achterin nog even wennen is, wordt onderstreept door Hans van de Haar, die met een fraaie goal de Doetin- chemmers al na drie minuten op voorsprong brengt. Een tegenvaller voor Ajax, in de wetenschap dat op dat moment in Rotterdam Feye- noord en PSV elkaar bestrij den. Maar Rafael van der Vaart haalt zijn ploeg over het dode punt heen; de gelijk maker schiet hij uit de draai prachtig achter doelman Wevers. Vlak voor rust maakt de gelegenheidsspits 2-1. In de tweede helft, met Victor Sikora voor de geblesseerde Jari Litmanen, neemt De Graafschap veel risico. Als Wesley Sneijder in de 63ste I minuut 3-1 maakt, is het ver- zet van de bezoekers gebro ken. In het laatste half uur denderen de Ajacieden over de hekkensluiter heen. Het publiek, dat weet dat Feye- noord voor staat tegen PSV, denkt aan het kampioen schap. Ook roepen de suppor ters al snel om Richard Wit schge. Dit tot ergernis van Ronald Koeman, die vindt dat 'het publiek de spelers moet steunen die in het veld staan'. 5 Witschge komt er wel in. Ajax I werkt dan aan het doelsaldo. Door de 3-1 nederlaag van PSV en de 7-1 zege van Ajax, lopen de Amsterdammers acht goals in op de Eindhove- naren. De landstitel komt weer in zicht, maar Feye- noord, concurrent voor de tweede plaats, is nog steeds niet afgeschud. Commentaar 'Of ze in Eindhoven een beetje zenuwachtig worden? Ik denk het wel.' (Rafael van der Vaart) 'PSV gaat in de laatste wed strijden geen fouten meer li maken. Daarom ben ik niet I blij met de overwinning van i z Feyenoord'. (Ronald Koeman) o Ajacied van de wedstrijd Bij afwezigheid van Cristian Chivu en Petri Pasanen vormt Nigel de Jong samen met Yakubu het centrum van de verdediging. Ook Maxwell helpt Ajax aan een beter doelsaldo. Met een schitterend schot is de Brazi liaan verantwoordelijk voor de zesde treffer. Links: Rafael van der Vaart maakt haast nadat hij de gelijkma ker heeft binnengeschoten. Rechts: Tot vreugde van het publiek mag Richard Witschge, hier in duel met oud-Ajacied Milan Berck Beelenkamp, twintig minuten voor tijd als nog zijn kunsten vertonen. AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 45