NEC - Ajax 1-2 (1-0) Holland Casino Eredivisie - zondag 11 mei 2003 - De Goffert, Nijmegen -12.000 Scoreverloop: 11. Hersi 1-0, 65. Litmanen 1-1, 78. Maxwell 1-2 Scheidsrechter: Ben Haverkort Bijzonderheden Ajax moet het wegens een protestactie tegen de door de Nijmeegse burgemeester ver plichte combiregeling zonder meegereisde aanhang doen. Ook Cristian Chivu is wegens een schorsing niet van de partij. De Ajacieden lijken hun fans en de aanvoerder te missen, want het spel van de Amsterdammers valt in de eerste helft zwaar tegen. De ploeg van oud-Ajacied Johan Neeskens maakt het spel. Vooral de door Ajax aan NEC verhuurde Youssouf Hersi krijgt alle ruimte. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de Nijmegenaren op voorsprong komen. Hersi heeft er geen moeite mee om tegen 'zijn' club te scoren. Na elf minu ten is hij iedereen te snel af, 1-0. Na een kwartier herstelt de ploeg van Ronald Koeman zich enigszins, maar de Aja cieden halen weinig uit het heroverde balbezit. Koeman laat Victor Sikora al snel warm lopen, maar wacht tot een dikke tien minuten in de tweede helft met het inbren gen van de aanvaller. De door de NEC-aanhang gehate Victor Sikora (oud-speler van aartsrivaal Vitesse) geeft Ajax de impuls die het nodig heeft. Het lijkt of iedereen zich heeft hersteld van een matig optreden in de eerste helft, hoewel Maxwell zich nog een keer verslikt in de bal. Dennis de Nooijer kan hierdoor vogelvrij op doelman Bogdan Lobont aflopen. Maxwell zelf spoedt zich op tijd terug en voorkomt samen met Lobont dat De Nooijer ook scoort. Daarna gaan de Ajacieden onder leiding van een getergde Sikora op jacht naar de gelijkmaker, die Jari Lit manen op aangeven van de linksbuiten in de 65ste minuut binnenschiet. NEC komt er niet meer aan te pas en twaalf minuten voor het einde tekent Maxwell, na weer een goede voorzet van Sikora, voor het tweede Ajax- doelpunt. Commentaar 'Spelen we voor de Cham pions League of voor een plaatsje in de middenmoot?' (Ronald Koeman tegen zijn ploeg in de rust van de wed strijd) Victor Sikora wordt bedankt voor zijn uitstekende voor zetten. NEC: Gentenaar; Wisgerhof, Wielaert, Hesp, Leiwakabessy; Schuurman, Govedarica, Zonneveld (76. Van Rijswijk); Demouge (70. Tumba), De Nooijer (64 Ax), Hersi Coach: Johan Neeskens Ajax: Lobont; Trabelsi (58. Sikora), Yakubu, Pasanen, Maxwell; Galasek, Litmanen (88. Bergdolmo), Sneijder; Pienaar, Van der Vaart, Van der Meyde Coach: Ronald Koeman Links: Van der Vaart speelt een van zijn mindere wedstrijden van dit seizoen. Rechts: Ook Maxwell speelt geen sterke partij. Wel maakt hij de belangrijke winnende treffer. Ajax-jonkies Wesley Sneijder en Youssouf Hersi strijden om de bal. AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 43