AZ - Ajax 1-3 (0-1) Holland Casino Eredivisie - zondag 27 april 2003 - Alkmaarder Hout, Alkmaar - 7.753 Scoreverloop: 21. Van der Vaart 0-1, 48. Litmanen 0-2, 65. Van der Meyde 0-3, 86. Buskermolen 1-3 Scheidsrechter: Ruud Bossen Bijzonderheden Vier dagen na de teleurstel lende uitschakeling in de Champions League staat Ajax tegen AZ vrijwel voordurend onder druk. Met verdedigers Wijker en Opdam één tegen één op diepste spits Rafael van der Vaart en spelmaker Jari Litmanen dringen de Alk- maarders vanaf het begin aan. De ploeg van Co Adri- aanse kan gezien de kansen binnen een kwartier op 3-0 komen, maar de Noord-Hol landse aanvallers missen tel kens op onbegrijpelijke wijze. Het is dan ook een klap voor AZ wanneer Ajax op voorsprong komt. De openingstreffer van Van der Vaart - hersteld van zijn her senschudding - is niet onom streden. Jari Litmanen zou volgens de Alkmaarders voorafgaand aan de goal in een luchtduel een overtre ding gemaakt hebben. AZ blijft gedurende de eerste helft sterker. De thuisclub maakt vooral gebruik van het fysieke overwicht en gaat daarbij soms erg ver. De gemene overtredingen van Perez op Cristian Chivu en van Van Galen op Hatem Trabelsi worden vreemd genoeg door scheidsrechter Bossen niet bestraft. In de tweede helft breekt Lit manen het Alkmaarse verzet door al na drie minuten met een prachtige volley Ajax' tweede treffer binnen te schieten. Ruim een kwartier later maakt Andy van der Meyde zelfs 3-0, wanneer zijn afstandsschot via het hobbe lige gras voorbij Zwarthoed stuitert. Koeman brengt ver volgens drie wisselspelers in, onder wie Victor Sikora - terug na een lange blessure periode - en tot vreugde van de supporters Richard Wit- schge. Buskermolen redt in de 85ste minuut de eer voor AZ door na een enorme dek- kingsfout van dichtbij in te schieten, 1-3. Commentaar 'Qua veldspel en inzet kan ik mijn spelers niets verwijten.' (Co Adriaanse) 'Het was voor ons moeilijker dan de uitslag doet vermoe den. AZ had eigenlijk meer verdiend.' (Ronald Koeman) Rafael van der Vaart viert de openingstreffer. Met een prachtige volley maakt Jari Litmanen meteen na rust Ajax' tweede doel punt. Links: Victor Sikora is terug van een langdurige blessure. Rechts: Oud-Ajacied Tim de Cler in duel met Steven Pienaar. AZ: Zwarthoed; Reini, Wijker, Opdam, De Cler; Kromkamp, Lindenbergh (68. Meerdink), Van Galen, Buskermolen; Perez (85. Nelisse), Elkhattabi Coach: Co Adriaanse Ajax: Lobont; Trabelsi, Yakubu, Chivu, Maxwell; Pienaar (66. Sikora), Galasek (69. Pasanen), Sneijder, Litmanen (76. Witschge); Van der Meyde, Van der Vaart Coach: Ronald Koeman AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 39