AC Milan - Ajax 3-2 (0-0) Champions League - woensdag 23 april 2003 - San Siro, Milaan - 76.000 AC Milan: Dida; Simic (84. Tomasson), Nesta, Maldini, Costacurta; Brocchi, Rui Costa (85. Redondo), Ambrosini, Kaladze (80. Rivaldo); Shevchenko, Inzaghi Coach: Carlo Angelotti Ajax: Lobont; Trabelsi, Pasanen, Chivu, Van Damme (46. Litmanen); Pienaar (84. De Jong), Yakubu, Sneijder, O'Brien; Van der Meyde (89. Bergdolmo), Ibrahimovic Coach: Ronald Koeman Bijzonderheden Ajax heeft in Milaan aan een gelijkspel genoeg om zich te plaatsen voor de halve finale van de Champions League. Het verschil in de eerste helft tussen de beiden teams zit hem in de aanvalslinies. Bij Ajax zit Ibrahimovic in de tang bij Nesta en Maldini, terwijl Andy van der Meyde in de eerste helft slechts spo radisch los kan komen van zijn bewaker Simic. Daarte genover hebben Jelle van Damme en Petri Pasenen hun handen vol aan de gevaar lijke Inzaghi en Shevchenko. Het Ajax-verdedigingsduo is dan ook mede verantwoorde lijk voor het eerste doelpunt. Van Damme laat zich schuch ter in de luren leggen door Shevchenko, wiens voorzet gemakkelijk door Inzaghi kan worden ingekopt, omdat Pasanen de Italiaanse spits niet goed dekt. Kort daarvoor kon Milan al op voorsprong komen, maar met een katach tige redding wist Bogdan Lobont de bal te pareren. In de tweede helft ontstaat er een ander wedstrijdbeeld. Jari Litmanen staat in het veld voor Van Damme. De Fin vormt een goede schakel tus sen de opbouwende verdedi gers en de aanval. De Ajacie- den laten zich niet gek maken door de zinderende ambiance van een kolkend San Siro. De jonge ploeg speelt met bra voure en dwingt een aantal kansen af. Na ruim een uur spelen dolt Van der Meyde Simic, waarna Litmanen van dichtbij verdiend gelijk maakt. Lang kan Ajax hiervan niet genieten. Twee minuten later slaat het koppel Inzaghi- Shevchenko wederom toe. Ditmaal is het de Rus die doel treft. Maar de onverzettelijk heid van de Ajacieden levert opnieuw een verdiende gelijkmaker op, die op naam komt van Steven Pienaar. De Amsterdammers wanen zich al in de halve finale totdat een uitglijer van Chivu de droom bruut verstoort. Inzaghi haalt uit en Tomasson geeft het laatste tikje, 3-2. Commentaar 'De nederlaag was niet ver diend, daarom is de teleur stelling nog duizend maal groter.' (Ronald Koeman) AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003 37 Scoreverloop: 30. Inzaghi 1-0, 63. Litmanen 1-1, 65. Shevchenko 2-1, 78. Pienaar 2-2, 90. Tomasson 3-2 Scheidsrechter: Mejuto Gonzalez (Spanje) Vreugde na de gelijkmaker van Jari Litmanen. Uitblinker Steven Pienaar maakt 2-2. Overige uitslagen kwartfinale Valencia - Internazionale 2-1 Barcelona - Juventus 1-2 Manchester United - Real Madrid 4-3 Links: Zlatan Ibrahimovic in duel met Paolo Maldini, die wegens een neusblessure met een gezichtsmas ker speelt. Rechts: Joey Didulica troost aanvoerder Cristian Chivu na de teleurstellende uitschakeling.

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 37