Ajax - Roda JC 4-2 (3-1 Holland Casino Eredivisie - zaterdag 19 april 2003 - Amsterdam Arena - 49.421 Scoreverloop: 16. Ibrahimovic 1-0, 18. Van der Vaart 2-0, 27. Sneijder 3-0,33. Sergio 3-1, 80. Sergio 3-2,82. Boukhari 4-2 Scheidsrechter: Dick van Egmond Bijzonderheden De generale voor de wed strijd in de Champions league tegen AC Milan komt niet zonder slag of stoot tot stand. Rafael van der Vaart, Max well, Jari Litmanen en Zlatan Ibrahimovic verlaten allen geblesseerd het veld. Van der Vaart lijkt er met een hersen schudding het slechtst aan toe. Op het moment dat de middenvelder wordt uitge schakeld staat Ajax al met 3-0 voor. Ibrahimovic schoot de bal na een doorgekopte cor ner van Wesley Sneijder hard in de verre hoek. Van der Vaart zelf kopte een strakke voorzet van Andy van der Meyde binnen en Sneijder mikte een vrije trap met zijn rechterbeen in de linkerhoek van het Roda-doel. Bij die voorsprong laten de Ajacie- den, nog zonder een vervan ger voor Van der Vaart, zich terugzakken. Vooral de defensie lijkt niet meer geconcentreerd. Cristian Chivu en Petri Pasanen laten zich gemakkelijk omspelen waardoor Senden de bal op Sergio kan geven, die met een prachtig schot 3-1 maakt. Door goed optreden van Bog- dan Lobont loopt Roda voor rust niet nog verder in. Door alle blessures moet Koe man tijdens het duel voortdu rend schuiven in de opstel ling. Het komt de ploeg niet ten goede; de Ajacieden weten elkaar niet te vinden en kunnen geen potten bre ken tegen de Limburgers. Tien minuten voor tijd wordt het echt spannend als Sergio de matheid van Ajax afstraft door de aansluitingstreffer binnen te koppen. Roda maakt daarna haast, maar dan krijgt Nourdin Boukhari het op zijn heupen. De links buiten scoort twee minuten na de goal van Sergio, 4-2. Commentaar 'Na drie doelpunten in tien minuten tijd dacht ik dat het een prima wedstrijd zou wor den, maar verdedigend gaven we veel te veel ruimte weg.' (Ronald Koeman) 'Met zo'n druk programma en een belasting op zo'n hoog niveau komt er een moment dat bij de spelers het pijpje leeg is.' (Ronald Koeman) Ajax: Lobont; O'Brien, Pasanen, Chivu, Maxwell (30. Witschge); Sneijder, Yakubu, Van der Vaart (46. Litmanen); Van der Meyde, Ibrahimovic (57. Van Damme), Boukhari Coach: Ronald Koeman Roda JC: Roorda; Senden (46. Rudge), Addo, Luijpers (88. Baslanti), Filipovic; Vicelich, Van Dijk, Van Dessel (70. Jongen); Sergio, Soetaers, Anastasiou Coach: Wiljan Vloet Ajacied van de wedstrijd Ibrahimovic neemt de bal op spectaculaire wijze aan. Links: Cristian Chivu kopt de bal door waarna Zlatan Ibrahi movic Ajax' eerste treffer bin nen kan schieten. Rechts: Ajacied van de wedstrijd Wesley Sneijder. De midden velder had de hele week op de training extra vrije trap pen genomen. Oefening baart kunst. In de 27ste minuut s schiet hij de bal uit stilstand 1 prachtig binnen. Rafael van der Vaart verlaat het veld met een hersen schudding. AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 35