Feyenoord - Ajax 1-0 (0-0) Amstel Cup - woensdag 16 april 2003 - Stadion Feyenoord, Rotterdam - 43.000 Feyenoord: Lodewijks; Emerton, Van Wonderen, De Nooijer, Paauwe; Kalou (70. Song), Ono, Bosvelt, Lurling (88. Loovens); Buffel, Van Hooijdonk Coach: Bert van Marwijk Ajax: Lobont; O'Brien, Pasanen (73. Witschge), Chivu, Maxwell; Yakubu, Sneijder, Van der Vaart; Boukhari (84. Van Damme), Litmanen (55. Ibrahimovic), Van der Meyde Coach: Ronald Koeman Bijzonderheden Ronald Koeman is gedwon gen een aantal omzettingen in zijn team door te voeren. De trainer kan wegens bles sures niet beschikken over Tomas Galasek en Steven Pie- naar. Ook Hatem Trabelsi is geblesseerd en diens voor de hand liggende vervanger Nigel de Jong eveneens. John O'Brien schuift hierdoor van zijn vertrouwde linkerkant op naar rechts. Daar treft hij niet als verwacht Van Persie (voedselvergiftiging), maar de zwak spelende Anthony Lur ling. Ook voorin staat Ajax anders dan normaal. Jari Lit manen is de diepste spits, aangezien Zlatan Ibrahimovic rust krijgt. Andy van der Meyde begint vanaf links, Nourdin Boukhari vanaf rechts. In de beginfase lijkt Ajax volgens Koeman wel apathisch. Feyenoord heeft een sterk overwicht op de Amsterdammers en krijgt twee keer de mogelijkheid om te scoren. Een hard schot van Kalou wordt echter prachtig gestopt door Bogdan Lobont en een kopbal van Van Hooijdonk gaat net naast. Ajax is wakker en herstelt zich enigszins. Ook de Ajacie- den krijgen twee mogelijkhe den om op voorsprong te komen, maar Wesley Sneijder schiet te zacht op doel en een fraaie lob van Litmanen wordt nog net door Patrick Lodewijks over de goal getikt. Na rust komen de Rotterdam mers fel uit de startblokken. Ajax heeft geen antwoord op een vloeiende aanval van Emerton en Bosvelt. De aan voerder van Feyenoord krijgt de bal terug van de Australiër en maakt het mooi af, 1-0. Tien minuten later moeten de Ajacieden gelijkmaken wan neer Ibrahimovic (toch in de ploeg gekomen voor Litma nen) voorgeeft en Rafael van der Vaart voor open doel kan inkoppen; de Heemskerker mist echter. Koeman brengt Jelle van Damme nog in als pinchhitter, maar de verdedi gende Belg kan geen wonde ren verrichten. Feyenoord gaat door naar de finale, maar eindigt de wedstrijd met tien man, aangezien Van Hooijdonk na een lichte over treding op Van Damme met rond het veld moet verlaten. AIAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003 33 Scoreverloop: 53. Bosvelt 1-0 Scheidsrechter: Roelof Luinge Links: Bogdan Lobont maakt een doelpoging van Van Hooij donk onschadelijk. Rechtsboven: Petri Pasanen in duel met Thomas Buffel. Rechtsonder: Teleurstelling bij Rafael van der Vaart, die in de tweede helft een kans voor open doel mist. Als Cristian Chivu de bal snel wil ingooien, wordt hij daar bij gehinderd. De Roemeen reageert verhit, waarna bin nen een mum van tijd een aantal Feyenoorders en Ajacieden bij de zijlijn op eikaars lip staan. Ronald Koe man moet alle zeilen bijzet ten om een vechtpartij te voorkomen, maar weet de ruziemakers te sussen. Andere halve finale FC Utrecht - PSV 2-1 Links: Jari Litmanen staat in de spits, aangezien Koeman Ibrahimovic rust wilde geven. Rechts: In de tweede helft komt Ibrahimovic alsnoe in hel

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 33