NAC - Ajax 3-0 (0-1) Scoreverloop; 43. Sneijder 0-1, 75. Van der Meyde 0-2, 84. Van der Meyde 0-3 Scheidsrechter: Dick Jol Bijzonderheden De schade van de Champions- Leaguewedstrijd tegen AC Milan is aanzienlijk. Ronald Koeman kan na het internationale treffen door blessures niet beschikken over Hatem Trabelsi, Tomas Galasek en Petri Pasanen. Voor hen in de plaats staan Nigel de Jong, Wesley Sneij der en Yakubu in het veld. NAC krijgt ruimschoots de gelegenheid om het Ajax moeilijk te maken, maar Boussaboun, Engelaar, Bob- son en Slot zijn besluiteloos in hun afronding op doel. Door de krachteloosheid van de Brabanders vallen de pro blemen aan Ajax-zijde minder op. Vooral op het middenveld komen de Amsterdammers te kort en geven zij de thuis ploeg alle ruimte. Omdat Nigel de Jong vroeg in de wedstrijd geblesseerd raakt, schuift extra middenvelder Yakubu door naar rechtsach ter. Zo ontstaat er een gat tussen centrale verdedigers Cristian Chivu en (invaller) André Bergdolmo en scha duwspits Rafael van der Vaart. Van der Vaart, toch al niet in zo'n beste vorm, wordt telkens overlopen door Schreuder; Zlatan Ibrahimovic blijft statisch voorin. Grote gevolgen heeft het echter niet, want zo onscherp als de NAC-aanvallers zijn, zo effec tief zijn de Amsterdammers. Ajax heeft aan vier kansen genoeg om drie doelpunten te maken. Met een mooie boog- bal zet Wesley Sneijder Ajax vlak voor rust op voorsprong, zijn eerste goal in de Eredivi sie. Na rust schiet de vanaf links spelende Andy van der Meyde twee maal raak. Door de 3-0 zege neemt Ajax de tweede plaats, die Feyenoord de avond daarvoor had vero verd, weer over. Commentaar 'Ik zei nog tegen Zlatan dat hij gauw weer eens een doel punt moet maken als hij dit seizoen topscorer wil wor den.' (Andy van der Meyde) 'Zowel Van der Vaart als Zla tan hebben op dit moment niet de echte frisheid. Boven dien moet hun onderlinge communicatie beter.' (Ronald Koeman) Bogdan Lobont wordt vooral in de eerste helft op de proef gesteld door de NAC-aanval. De Roemeen houdt met knappe reddingen echter zijn doel schoon. Links: Voor rust brengt Wesley Sneijder de Ajacieden op voorsprong met zijn eerste doelpunt in de Eredivisie. Rechts: Andy van der Meyde wordt gefeliciteerd door Steven Pie- naar. Met twee goals is de rechtsbuiten, spelend vanaf links, zeer effectief. Links: Cristian Chivu wint een kop duel. Rechts: Zlatan Ibrahimovic wordt een kwartier voor tijd gewisseld. NAC: Babos; Colin, Penders, Schenning, Gudelj; Fehér, Slot (76. Diba), Schreuder; Boussaboun, Engelaar, Bobson (82. Abdellaoui) Coach: Henk ten Cate Ajax: Lobont; De Jong (17. Bergdolmo), Yakubu, Chivu, O'Brien; Sneijder, Maxwell (60. Witschge), Van der Meyde; Van der Vaart, Pienaar, Ibrahimovic (74. Litmanen) Coach: Ronald Koeman AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 31