Ajax - AC Milan 0-0 Champions League - dinsdag 8 april 2003 - Amsterdam Arena - 50.960 Scheidsrechter: Terje Hauge (Noorwegen) Ajax: Lobont; Trabeisi, Pasanen (73. De Jong), Chivu, O'Brien; Pienaar, Galasek (67. Sneijder), Yakubu, Maxwell; Ibrahimovic (73. Litmanen), Van der Vaart Coach: Ronald Koeman AC Milan: Dida; Simic, Nesta, Maldini, Costacurta; Rui Costa, Gattuso, Ambrosini, Seedorf (26. Serginho); Shevchenko (79. Rivaldo), Inzaghi (73. Tomasson) Coach: Carlo Angelotti Bijzonderheden In de eerste helft kan het grote AC Milan weinig uitrich ten. Alleen in de vijfde minuut is de ploeg van Ange lotti gevaarlijk, wanneer Shevchenko verwoestend uit haalt, maar Bogdan Lobont het schot pareert. En als de Italianen daarna al in de buurt van het zestienmeterge bied komen, dan smoren Petri Pasanen en Cristian Chivu de Italiaanse bedoelingen in de kiem. Verder weten de Mila- nezen zich geen raad met de vrije rol van Yakubu vlak voor de verdediging. De Ajacieden tonen het initiatief en hebben voortdurend balbezit. Maar hoe oogstrelend de acties en goed de combinaties aan Ajax-kant ook zijn, gevaar leveren ze - mede door de heerschappij van Maldini en Nesta in de Itialiaanse verde diging - slechts sporadisch op. Clerence Seedorf ondervindt een ongelukkige terugkeer naar Amsterdam. De midden velder wordt bij ieder balcon tact uitgefloten en in de 26ste minuut moet hij het veld ver laten met een zware kniebles sure. Na rust hebben de Amsterdammers dé kans om te scoren als Steven Pienaar wordt weggestuurd door Maxwell. De Zuid-Afrikaan lijkt te twijfelen tussen een voorzet en een doelpoging, waardoor de bal hard voor komt. Rafael van der Vaart glijdt in bij de tweede paal, maar hij komt een teenlengte te kort om de bal achter doel man Dida te prikken. Ronald Koeman heeft van tevoren aangegeven dat de ploeg graag een doelpunt wil maken, maar dat 'de nul hou den misschien wel net zo belangrijk is'. Het is dus jam mer dat Ajax het veldover- wicht niet in treffers kan uit drukken, maar de Ajacieden steken bij het horen van het eindsignaal de handen in de lucht vanwege het feit dat het ook geen kans meer heeft weggegeven. Commentaar 'Nu vindt iedereen het weer teleurstellend dat we niet gescoord hebben, terwijl het vier maanden geleden niet voor mogelijk werd gehouden dat we de kwartfinale zouden halen.' (Cristian Chivu) AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 2003 29 Steven Pienaar speelde net als in de andere Champions- Leagueduels een zeer goede wedstrijd. Hij aarzelde echter toen hij zich in kansrijke positie voor het Milan-doel bevond, zodat de mogelijk heid om te scoren niet benut werd. De gemoederen liepen af en toe hoog op. Overige uitslagen kwartfinale Real Madrid - Manchester United 3-1 Internazionale - Valencia 1 -0 Juventus - Barcelona l-l Links: Yakubu in duel met Rui Costa. De Milanezen wisten zich geen raad met de telkens vrijstaande Ghanees. Rechts: Jari Litmanen wordt achtervolgd

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 29